Jak posílit svůj imunitní systém

Jak posílit svůj imunitní systém

5
(1)

Bakterie a viry jsou všude kolem nás a zatěžují náš imunitní systém. Nezáleží na tom, jak často uklízíte. Pochopitelně je důležité provádět pravidelný generální úklid, ovšem na druhou stranu tím nezničíte veškeré viry a bakterie, jež vás mohou napadnout.

Zaměřit se musíte mimo jiné i na imunitní systém. Imunita je důležitá zvláště v této době, kdy po celém světě řádí koronavirové onemocnění. Víte, jak posílit imunitní systém? Jestliže ne, pak je tento článek sepsán právě pro vás. Poradíme vám základní tipy týkající se zkvalitnění imunitního systému.

Jak posílit imunitní systém?

Chcete-li posílit imunitní systém, musíte se v první řadě zaměřit na svůj životní styl.

Kouření, alkohol a pravidelný pohyb

Kouříte, pijete často alkohol a navíc sedíte na gauči u televize? Veškeré tyto jednotlivé body se sčítají a tím si následně škodíte.

Žena se protahuje při běhu v přírodě

Kouření výrazně omezte nebo zkuste úplně přestat. Ani se nenadějete a zdraví se vám obrátí k lepšímu. Kromě toho nebudete utrácet vysoké finanční prostředky za cigarety, které vám vaše zdraví ničí.

Alkohol omezte jen na slavnostní události a místo pravidelného sezení u televize, nahraďte tuto aktivitu nejlépe pravidelným pohybem nebo sportem. 

Upravte svůj jídelníček

Když se zbavíte špatných návyků a upravíte i jídelníček, získáte tím plusové body. Celkově si poté zlepšíte své zdraví a bude se vám lépe dýchat.

Do jídelníčku zařaďte

  • ovoce
  • zeleninu
  • tmavé pečivo
  • ryby
Losos se zeleninou a kořením na dřevěné desce

Čemu byste se měli vyhnout?

  • sladké pečivo
  • slazené limonády
  • uzeniny (klobásy, suché salámy a párky)
  • brambůrky

Zjednodušeně by se dalo říct, že musíte zařadit do jídelníčku potraviny, které musí obsahovat dostatek bílkovin, sacharidů a minerálů a vyhnout se potravinám, které mají vysoký obsah cukru. Ten se dá jednoduše nahradit.

Důležité jsou také vitamíny

Lidské tělo nedokáže bezproblémově fungovat, pokud ho nepohání vitaminy a minerály. Bohužel ne všechny nezbytné látky si tělo umí vyrobit samo. Kromě zpestření jídelníčku pokrmy, které jsou na vitaminy a minerály bohaté, je dobré vsadit na doplňky stravy.

Existuje rovnou několik minerálů, na které bychom neměli zapomínat.

Hořčík neboli magnesium

Hořčík se velkou měrou podílí na řadě procesů v lidském organismu.
Přirozeně se vyskytuje v banánech, zelenině nebo třeba v luštěninách a oříšcích.

Vlašské, kešu, mandle a lískové ořechy

Nepostradatelný je také vitamin C

Vitamin C není jenom posilovačem imunitního systému, jak se řada lidí domnívá. Při velkém vědeckém zkoumání bylo prokázáno, že vitamin C podporuje regeneraci a že také zvyšuje obranyschopnost organismu či urychluje zotavení z nemoci.
Najít ho lze v ovoci, také v citrusech, dále v brokolici nebo růžičkové kapustě.

Vitamin D

Pro silné kosti, dobrou obranyschopnost i pro zvýšení odolnosti proti stresu – přesně to je vitamin D, který získáváme ze sluníčka. Jenže co dělat v chladnějších ročních obdobích, kdy sluníčko nevytáhne paty? V této chvíli je zapotřebí jíst ústřice, ryby, mořské plody nebo jej doplnit vhodným doplňkem stravy.

Zbavte se stresu a více spěte

I stres hraje svou roli. Jestliže odkládáte problémy na později, stres se tak každou vteřinu zvětšuje. Následně má negativní vliv na vaše zdraví a imunitní systém. Každý problém musíte řešit včas a předcházet tak stresu.

Na závěr má vliv na imunitní systém také kvalitní spánek. Podle statistik se doporučuje spát přinejmenším 6 až 8 hodin. Pokud vám můžete poradit, zkuste se zaměřit na vyšší hranici, kterou je spánek v podobě 8 hodin.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky