Co na bolest žaludku

Co na bolest žaludku – co jíst při bolesti žaludku

4.3
(3)

Bolest žaludku bývá velice nepříjemná. Jakmile člověka přepadne, nemá náladu prakticky na nic. Pokud vás zajímá, co na bolest žaludku, pak vám s tímto tématem v následujících odstavcích poradíme. Je dobré vědět, jak zareagovat, aby se u vás bolest žaludku nezdržovala příliš dlouho. Nebudete-li nic dělat, bolest žaludku se vyléčí svépomocí. Proč tomu ovšem nepomoct? Jen stačí využít pár triků. 

Bolest žaludku neustoupila? Vyhledejte lékařskou pomoc.

Co na bolest žaludku?

Snad každý alespoň jednou trpěl bolestmi žaludku. Pokud si vzpomínáte na to, jak nepříjemná bolest to byla, určitě budete chtít být na další podobnou situaci připravení předem. Bolest žaludku má mnoho příčin, od špatného jídla, přes vedlejší účinky léků až po životní styl.Bolest žaludku je ve většině případů doprovázená i zvracením. Máte-li žaludek tedy velice neklidný, řešení musí být okamžité. Víte, co se doporučuje na bolest žaludku? Ano, v první řadě jsou to černé či bylinné čaje.

Další nápoj, který pomáhá na bolest žaludku vás ovšem překvapí. Tímto nápojem je vychlazená Coca Cola. O účinku Coca Coly se vědělo už dříve. Samozřejmě nesmíte vypít velké množství tohoto nápoje. Pro začátek postačí alespoň 1 až 2 lžíce. To by vám žaludek mělo částečně vrátit do původního stavu. Myslíte si, že máte po problému? Mýlíte se. Žaludek může být sice klidnější, ale jen dočasně. Dále je to na vás. Určitě vám však doporučujeme dodržovat pitný režim. Jak je to s jídlem? Co mohu jíst?

Co mohu jíst při bolesti žaludku?

Prvních pár hodin nebo i dnů nemáte na jídlo nejmenší pomyšlení. V těchto dnech se zaměřte převážně na pitný režim, jak jsme již uvedli v odstavcích výše. Po uplynutí určité doby, kdy se budete cítit lépe, přidávejte i jídlo. Půst by neměl trvat déle než je nezbytně nutné. V momentě, kdy se cítíte lépe, zkuste do svého jídelníčku zařadit taková jídla, která vám neublíží.

Mezi tato jídla patří například banány, jablka, mrkev, bílé libové maso, rýže, bramborová kaše bez mléka, starší bílé pečivo nebo piškoty. Jídelníček je stejný, jako při průjmu. Vynechte jídla, jež by vám žaludek znovu podráždila.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Top 5 potravin, které uleví trávení
Jaké superpotraviny budou pro vás ty nejlepší

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4.3 / 5. Počet hlasujících: 3

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky