jak se starat o nehty

Jak se starat o nehty, aby byly zdravé, pevné a krásné

3
(1)

Jak se starat o nehty? Pěstěné nehty vyžadují péči. Není to přitom vůbec složité. Poradíme vám, co je třeba dodržet, abyste na své nehty mohli být pyšní. 

Dostatek výživy

Všichni si přejeme, aby byly naše nehty pevné, zdravé a pružné. Tyto základní vlastnosti si zajistíme důsledným dodržováním pestré stravy, nebo také přijímáním vhodných výživových doplňků a vitamínů. Třepení značí nízký obsah zinku v těle, ten je přitom důležitý i pro zdravé vlasy. Lámavost zase poukazuje na sníženou hladinu vápníku. Ten doplníte například pomocí sezamových semínek. Křehkost znamená, že byste měli přijímat více železa. Naleznete jej třeba v brokolici a špenátu. 

Ochrana před vnějším prostředím

Podobně jako naší kůži, ani nehtům neprospívá, když jsou vystaveny mrazu. Chraňte si ruce rukavicemi. I to je jeden ze způsobů, jak se starat o nehty.

Nehtům rozhodně neprospívá ani lázeň v čisticích prostředcích. Máte v plánu umývat podlahu, nádobí, nebo třeba okna? Vezměte si ochranné gumové rukavice a nedovolte, aby vaši kůži a nehtová lůžka ohrožovaly chemikálie. 

Hydratace pro pány i pro dámy

Věnovat navečer minutu tomu, že si ruce natřete před odchodem do postele hydratačním krémem, se vám skutečně vyplatí. Dámy možná nejvíce ocení, že tímto krokem bude kůže stárnout o poznání pomaleji, pánové zase fakt, že jejich ruce a nehty budou ve skutečně dobré kondici. Použijte hydratační krém, lékárenskou vazelínu, ricinový nebo olivový olej. Každý dle svých preferencí. 

Sušíte si správně ruce? 

V poslední době se strhla doslova lavina s návody, jak si správně umývat ruce. My ale rádi dodáváme, že byste si je měli také dobře usušit. Zabraňujete tak vzniku mykózy a nepříjemné lámavosti a křehkosti vašich nehtů. Pokud používáte dezinfekci, v ideálním případě si ji z rukou co nejdříve omyjte a ruce si dobře usušte. 

Pokud používáte laky na nehty, vyhněte se obloukem acetonovým odlakovačům. Budete tak mít zdravé a krásné nehty, bez sklonům ke třepení. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se zbavit vrásek
10 tipů na líčení pro začátečníky

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky