Jak se zbavit vrásek

Jak se zbavit vrásek

4
(1)

Vrásky na obličeji jsou součástí stárnutí organismu, procesu, který je způsoben oxidačním stresem, při kterém dochází k nerovnováze mezi produkcí volných radikálů a schopnosti těla je likvidovat. Částečný vliv na jejich tvorbu hraje i genetická dispozice, ale při dodržení správných zásad životosprávy a péči o pleť lze tento stav zvrátit. Je velmi důležité zařadit do stravy co nejpestřejší výběr antioxidantů, mají schopnost neutralizovat volné radikály a dokonce likvidovat již vzniklé. Pak dochází k regeneraci organismu a postupnému vyhlazení vrásek, tato proměna je zřejmá až v řádu několika týdnů, musí dojít k revitalizaci buněčných membrán a zabudování všech prospěšných živin do organismu. A zde je přehled důležitých antioxidantů, které jsou klíčové:

Vitamín E

Patří k jednomu z nejsilnějších antioxidantů, je to souhrnné pojmenování přírodních chemických látek zvaných tokoferoly a tokotrienoly a je nanejvýš žádoucí jej konzumovat v přírodní formě, neboť synteticky vyrobený vitamín E v potravinových doplňcích obsahuje pouze jeden druh tokoferolu. Antioxidační aktivita vitamínu E je závislá na více faktorech, například na složení mononasycených mastných kyselin, velmi významná je olejová kyseliny vyskytující se v hojné míře v olivovém oleji lisovaném za studena.

Nejlepším zdrojem vitamínu E jsou pšeničné klíčky, vyskytuje se ale také v ořeších, ovesných vločkách, rostlinných olejích, slunečnicových semínkách, celozrnném pečivu, nati petržele, brokolici, kysaném zelí, černém rybízu, jeřabinách, šípcích nebo špenátu. Antioxidační působení vitamínu E je synergicky násobeno selenem, k pokrytí denní dávky je dostačující konzumace 1 – 2 kusů para ořechů. Už pouhé 4 polévkové lžíce pšeničných klíčků denně dokáží s pletí zázraky.

Konzumujte rakytník

Plody rakytníku řešetlákového, které právě dozrávají, jsou přímo nabity prospěšnými látkami, které přispívají k vyhlazení vrásek, obsahují obrovské množství vitamínu C a beta karotenu, což jsou také silné antioxidanty. Při denní konzumaci 10 plodů nebo pravidelném pití rakytníkové šťávy poznáme, že je pro pleť obličeje dokonalým požehnáním. Přidanou hodnotou je regenerace jater a ostřejší vidění, to také přece není k zahození. Po třech týdnech konzumace vždy uděláme týdenní pauzu.

Jezte bobulovité ovoce

To obsahuje kromě celého spektra důležitých vitamínů a  antioxidantů – jsou to kyseliny gallová a ellagová a flavonoidy antokyany.. Kromě výrazného efektu ve formě vyhlazování vrásek mají velký význam pro udržení zdravého kardiovaskulárního systému, výrazný je i jejich protizánětlivý potenciál, tento fakt je způsoben přítomností omega 3 a omega 6 polynasycených mastných kyselin.

Pitný režim

Je pro krásnou a zdravou pleť velmi důležitý, při dehydrataci dochází k vysychání pleti a větší tvorbě vrásek. Vhodná je voda a bylinkové čaje, které obsahují velké množství polyfenolů, silných antioxidantů, které rostliny obsahují. Polyfenolických látek bylo objeveno kolem 8 000, nabídka je skutečně obrovská.

Péče o pleť

Je samozřejmě nedílnou součástí regenerace pokožky a postupného vyhlazování vrásek. Na trhu je nepřeberné množství přípravků nabízející okamžité omlazení a vyhlazení, je ale dobré se řídit zdravým rozumem. Je velmi důležité pleť dokonale hydratovat, k tomuto účelu výborně poslouží kvalitní pleťová tonika bez silikonů a parabenů nebo doma vyrobené výluhy z bylin, jejichž aplikace pleti nesmírně prospívá a vyhlazuje ji, můžeme použít květy řebříčku lékařského, okvětní lístky růže nebo květ měsíčku lékařského.

Po dokonalé hydrataci následuje výživa pokožky, také zde je důležitý pečlivý výběr kvalitních přípravků, výborné jsou rostlinné oleje za studena lisované, každodenní aplikace arganového, olivového nebo černuchového oleje dokáží zázraky, doplní vrchní vrstvu pokožky o potřebné lipidy a tím ji vyhlazují. Používáme jako noční péči aplikací na zvlhčenou pleť.

Léto poskytuje neuvěřitelné množství příležitostí ke zlepšení stavu pleti a vyhlazení vrásek, právě dozrává ovoce vhodné k těmto účelům a celá řada bylin, která je k tomuto procesu velmi vhodná. Pokud budeme mít trpělivost a věnujeme pleti a výživě náležitou pozornost, výsledek se dostaví. Velkou odměnou bude nejen krásná a vyhlazená pleť, ale také celková revitalizace organismu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kokosový olej prospěje imunitě, pokožce i vlasům
Pleťové masky z ingrediencí, které najdete i u sebe doma

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky