jarní detoxikace

Top 5 potravin, které uleví trávení

4
(1)

Dopřáli jste si letos jarní detoxikaci organismu, která odplaví toxiny z těla a dodá dostatek energie? Jarní detoxikace nemusí být pouze hladovění a odříkání. Neberte ji jako trest, ale jako ozdravnou kúru pro vaše tělo. Na jarní detox vám stačí i běžné dostupné potraviny, které více zařadíte do jídelníčku vyřadíte většinu nezdravých potravin, jako je cukr či rafinované tuky. 

Proč detoxikovat tělo?

Toxiny, které se dostávají do našeho těla, přicházejí různými cestami. Takové toxiny vdechujeme z ovzduší, léky, kontaminovanými předměty, ale i potravou. Pokud se v těle nachází velké množství toxinů, tělo začne reagovat snížením imunity. Člověk je tak náchylný k nemocem, je často nachlazený, projevují se potíže se zažíváním, ale i ekzém a akné se může zhoršit. Játra, střeva, ledviny a lymfatický systém, jsou nejpostiženějšími orgány, proto bude detoxikace pro tělo prospěšná. 

Banány

Máte špatné zažívání? Potom mu tedy dopřejte pořádnou vzpruhu. A to nejlépe v podobě banánů. Dokonale zatočí s průjmy, nadýmáním, ale i zácpou. Navíc pomůže se zadržováním vody v těle a doplní důležitý a často chybějící draslík.  

Grapefruit

Jedná se o zázračné ovoce, které s metabolismem dokáže divy. Ne nadarmo se doporučuje pro všechny, kteří se snaží docílit nižší tělesné váhy. Nemá mnoho kalorií, ale za to může nabídnout antioxidanty, vitamíny, vlákninu a také dokáže potlačit chuť k jídlu. Dopřejte si grapefruit alespoň dvakrát denně. 

Ibiškový čaj

Pojídáte ve stravě mnoho soli? Popravdě řečeno, se všemi těmi fastfoodovými potravinami, uzeninami, smetanou a jinými potravinami, máme v těle nadbytek soli. Jestliže je to i váš problém, tělo může kvůli sodíku zadržovat vodu. Poznáte to jednoduše, máte nevysvětlitelně nafouklé břicho. Vyzkoušejte ibiškový čaj, který vás tohoto problému zbaví. Obsahuje flavonoidy, které si se zadržováním vody poradí. 

Koriandr

Aromatické koření zvané koriandr si oblíbili především v Japonsku. A jak již víte, Japonci jsou štíhlí a zdraví lidé. Koriandr dokáže vyloučit škodliviny z těla, srovná zažívání, zahubí střevní parazity, povzbudí činnost slinivky břišní a bude dokonalý pro detoxikaci. Udělejte z něj smoothie. Na lačný žaludek rozmixujte okurku, špenát a koriandr. Tato kombinace vyloučí z těla toxiny a bude mít protizánětlivé účinky. 

Jablka

Kdo by nemiloval jablka? Sladká, kyselá, červená, žlutá, zelená. Jablka jsou nabité betakaroteny, tedy především ta načervenalá jablíčka a  vitamíny B, C a E, železem, draslíkem, zinkem, mědí a hořčíkem. Dokonale podporuje správnou střevní peristaltiku, povzbudí funkce jater, což je u jarní detoxikace důležité a sníží hladinu tuku v krvi. Dopřejte si dvě jablka denně. 

Doporučujeme při detoxikaci alespoň na tři dny vyřadit bílé pečivo, cukr, alkohol a cigarety. Omezte červené a vepřové maso, a naopak hodně pijte – bylinné čaje a obyčejnou vodu. Jestliže zvládnete po dobu tří dnů omezit veškeré potraviny a zlozvyky, které vám ubírají zdraví, zkuste to i dále. Bílé pečivo nahraďte celozrnným, alkohol omezte na úplné minimum, nekuřte, hýbejte se a dopřejte si dostatek spánku. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jaké superpotraviny budou pro vás ty nejlepší
Nejčastější mýty o hubnutí

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky