jarní detox

Jarní detox: Jak ho provést jednoduše a správně?

0
(0)

Zima je obdobím plným tmy a chladu. Příroda nám nepřináší žádné čerstvé potraviny a vše zkrátka jen odpočívá. Na jaře, kdy se budí opět k životu, byste měli provést krátký jarní detox, který vám pomůže zbavit se toxinů a dovolí vám přijmout nové prospěšné látky. Díky tomu se budete cítit zdraví a svěží. 

Zelená je barvou jara

Do jarních měsíců spadá březen, duben a květen. Nejlepší je proto konzumovat to, co nám příroda v tyto dny sama nadělí. Zajímavé je, že se jedná o samé čerstvé, zelené a šťavnaté potraviny, které mají schopnost tělo pročišťovat. 

V březnu je například ideální konzumovat sezónní kedlubnu nebo čínské zelí. V dubnu přichází období chřestu, který je ideální jako příloha k lososovi nebo na krémovou polévku. Nakonec v květnu si můžete napéct nádivku z kopřivy, využívat širokou škálu bylinek, jako je rozmarýn a máta, pro sladké i slané recepty. 

Nedržte tvrdé diety

Toxiny přijímáme z potravin, ovzduší a také z kosmetiky. Každý z nás by se proto měl alespoň částečně snažit pomoci přirozeným procesům a tyto škodlivé látky z těla vyfiltrovat. Jarní detox nám k tomu pomůže.

Tělo se má  ale jen pročistit, nikoli zbytečně hladovět. Netrapte se hlady a raději jen některé nezdravé a konzervované potraviny vyměňte za čerstvou zeleninu, bylinky a ovoce. Vsaďte také na pitný režim, který vám s detoxikací pomůže. Pít můžete například vodu s citronem, která v těle vytváří zásadité prostředí. 

Začněte sportovat

Při jarním detoxu nejde jen o jídelníček. Důležité je také protáhnout celé tělo a pravidelně sportovat. Ráno je světlo už o něco dříve než v zimě, proto neváhejte, přivstaňte si a před pracovním dnem si ještě dopřejte trochu pohybu.

Při běhu nebo jiném pohybu se lymfatické uzliny budou lépe zbavovat toxinů, které se v těle během zimy uložily a vy se budete cítit stále lépe. Než začne léto, můžete tímto způsobem své tělo nastartovat, shodit přebytečná kila, pořádně ho hydratovat a naučit se zdravě pohybovat. 

KAM DÁL? MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky