zařizování dětského pokoje

Chyby při zařizování dětského pokoje

4
(1)

Po narození vašeho malého uzlíčku štěstí vás čeká mnoho radostí a překvapivých chvil, které vás jednoduše nadchnou. Ať už to jsou první kroky, první školní den a jiné krásné chvíle, existuje i další věc, u které u mnohých rodičů nevzbuzuje tak velké vzrušení. Je to zařizování dětského pokoje. Pozor na chyby, kterých se většina lidí při této činnosti dopouští.

Existuje tisíce dekorací, tisíce kusů nábytku, barev a všech možných věcí, ale je také potřeba se umět vyhnout chybám při zařizování tohoto krásného dětského místečka. Sepsali jsme pro vás několik pravidel, kterým byste se při zařizování dětského pokoje měli vyhnout.  

Velký nábytek pryč

Přijde vám praktické umístit do dětského pokoje velkou šatní skříň, alespoň dvě komody, postel, a ještě psací stůl? Snažte se vyhnout této praktické myšlence. Dětský pokoj má být vzdušný a nejlépe bez velkého nábytku. Velký nábytek v malém prostoru způsobí stísnění a optické zmenšení.

Nejlepší volbou bude do dětského pokoje umístit menší nábytek, který nezabere mnoho vizuálního prostoru. Kus prázdné zdi nad komodou nemusí být na škodu. Před nákupem nábytku zvažte velikost, ale také tvar místnosti. Zaměřte a rozvrhněte celý prostor, než se vydáte na nákup. 

Přespříliš barev

Mnoho barev nepůsobí v dětském pokoji vůbec dobře. Naopak, způsobí necelistvý vzhled, dítě je rozptýlené až plačtivé. Věříme, že dětský pokoj přímo svádí k barevnosti duhy, ale pokud chcete méně chaotický vzhled, který bude soudržný, vyberte dva, nanejvýš tři oblíbené tóny, jenž k sobě bezpochyby ladí.

Osobně doporučujeme popřemýšlet nad monochromatickými barvami. Tyto barvy jsou vždy odvozené z jednoho odstínu, které jsou rozšířené pomocí jedné hlavní barvy. Například světle modrá, tyrkysová a námořní modrá. Nemusí být pouze modrá, můžete vytvořit růžový pokoj a její totožné barvy v jiném odstínu. Krásně vypadá i kávová barva s béžovou.

Vyhněte se tématu

Témata pokoje mohou děti bavit jen krátkodobě. Je krásné vyzdobit dětský pokoj s motivem Prasátka Pepy, ale jste si jistí, že jej bude bavit i za rok, dva nebo tři? Děti rostou nezadržitelným tempem a během roku se obliba v pohádkových postavičkách mění.

Pokud tedy nechcete, abyste každý rok investovali peníze do přeměny dětského pokoje, zvolte neutrální výzdobu a téma. Například místo nálepek na zdi můžete použít předměty, jako jsou lana, kam připevníte dětské obrázky a mnoho jiných podobných dekorací. 

Chybějící pracovní prostor

Na ilustrační fotografie v časopisech se nekoukejte, pokud dítěti chcete zařídit účelový dětský pokoj. Jistě znáte rozdělení dětského pokoje do tří zón: pracovní, spací a hrací. Pokud tento postup dodržíte, pokoj bude účelový a měl by zahrnovat: bezpečné lůžko, kout s hračkami a kout s psacím stolem a dětskou židlí. Možná si říkáte, že takové tříleté dítě psací stůl nepotřebuje, ale opak je pravdou. I tříleté dítě potřebuje sedět s narovnanými zády při malování či vyrábění. 

Další chyby při zařizování dětského pokoje, na které si dávejte pozor

  • Koberce a závěsy – S touto dekorací buďte opatrní. Děti si o koberce odírají kolena, což může být od koberce bolestivé. Navíc se v závěsech i kobercích drží spoustu prachu.
  • Bezpečnost nadevše – Děti jsou koumáci, a proto je dobré zajistit jak okna, tak i komody a skříně zarážkami. 
  • Nábytek z druhé ruky – Tento nábytek může být odštípnutý, nestabilní a jednoduše nebezpečný. 
KAM DÁL? MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky