Jak se zbavit octomilek v kuchyni?
Mušky nesoucí název octomilky patří mezi tvory, jež nám komplikují život převážně v letních měsících. Zvlášť v posledních letech, kdy jsou teploty relativně vysoké. Pokud i vám otravují v letních měsících život, pak je potřeba proti nim zakročit. Existuje několik možností, jak se octomilek zbavit. Nemusíte se bát toho, že byste potřebovali přivolat pomoc odborníků. Jestliže máte s těmito muškami problémy, následujte nás a přesvědčte se, že na tom není nic složitého.
Zbavit se těchto mušek zvládnete i sami a přitom vás to nebude stát téměř nic.
Jak se zbavit octomilek?
Prvním vhodným místem pro tyto mušky je kuchyňský dřez. Je to zapříčiněno tím, že v dřezu zůstávají zbytky jídla, které je doslova lákadlem pro octomilky. Ty následně do těchto míst mohou naklást svá vajíčka, čímž rozmnoží svou skupinu. Poté bude daleko náročnější se octomilek zbavit. Co tedy musíte udělat? V první řadě je zapotřebí důkladně vyčistit kuchyňský dřez. Pro tento proces sáhněte po kvalitních chemických přípravcích, jež jsou pro tuto činnost vyrobeny. Tím se vám podaří zničit nejenom zbytky jídla, ale i vajíčka octomilek.
Proces vícekrát opakujte pro stoprocentní odstranění.
Tím však nemáte vyhráno. Octomilky kladou vajíčka i na jiná místa. Nejčastěji jsou to místa, kde se nachází zbytky jídla. Zároveň je toto místo dostatečně vlhké na to, aby se octomilkám dařilo. V úvahu tak připadá odpadkový koš, ovoce nebo jiné předměty nacházející se v kuchyni. Pokuste se najít vajíčka octomilek včas. Jedině tak zabráníte dalšímu rozmnožování. Následně vajíčka zlikvidujte. Na octomilky si v obchodech můžete zakoupit mimo jiné také sprej. I ten zvládne zneškodnit octomilky, včetně vajíček. Mezi kvalitní spreje patří například sprej značky Bros.
Další variantou je past
Na octomilky zabírají také různé pasti. I ty se dají dnes snadno pořídit ve specializovaných prodejnách. Jednou možností je například lapač octomilek Bros. Lapač pomáhá octomilky přilákat blíže. Ve chvíli, kdy jsou octomilky blízko, přilepí se. Věřte nám, že z této pasti se nemají šanci dostat. Druhou variantou je past na octomilky Muskaset.
Jak dlouho žijí octomilky
Dospělá octomilka žije 2 – 9 týdnů. Za tuto dobu muška naklade několik generací vajíček. Jedna muška za svůj život je schopná naklást několik stovek vajíček. Do týdne se z vajíček vylíhnou larvy, které se po třech týdnech zakuklí. Dospělá octomilka se pak vylíhne za 5 – 10 dnů.