Jak vybrat kávovar

Jak vybrat kávovar do domácnosti

5
(1)

Téměř každý z nás si rád pochutná na ranní kávě, která neodmyslitelně patří k probuzení a nastartování organizmu. Někdo preferuje zrnkovou kávu, jiný rozpustnou a někdo dá přednost kávě v kapslích. Na trhu existuje nepřeberné množství nejrůznějších kávovarů. Pojďte se podívat, jak vybrat ten správný kávovar, který vám ráno připraví život budící nápoj.

Kávovar na kapsle

Jak vybrat kávovar? Máte hned několik možností. První z nich je kávovar na kapsle, který je na trhu pěknou řádku let a svého času byl velmi oblíbený. Ať už jste příznivcem nadýchaného, krémovitého latté, nebo silné černé kávy bez cukru, je tento kávovar dobrou volbou. Díky rozmanitým druhům kapslí si můžete vybrat ze široké nabídky. Nevýhodou je to, že pokud pijete více šálků za den, tato káva se vám může trošku prodražit. Kávovar však nepotřebuje vaši spolupráci.

Pákový kávovar

Tento typ kávovaru se naopak neobejde bez toho, abyste mu trošku nepomohli. Výhodou je, že je káva velmi kvalitní a poskytne možnost se na celé přípravě podílet. Nevýhodou je, že potřebujete kávu již namletou. Jak probíhá příprava kávy v tomto pressovačí?

  • Nasypání kávy do páky
  • Upěchování kávy
  • Spaření a zalití kávy vodou

Plně automatický kávovar

Automatický kávovar prožene pod vysokým tlakem horkou vodu přes namletou kávu, čímž dosáhne toho, že káva má výraznou chuť a silné aroma. Velkou výhodou je, že je kávovar plně automatický a nepotřebuje žádnou pomoc. Vše si udělá sám. Od namletí kávy, po přípravu toho správného množství, až po zalití horkou vodou. Káva z tohoto kávovaru je výborná a najdete na něm i mnoho funkcí. Můžete zvolit, jak má být káva velká a silná. Ve většině těchto kávovarů najdete i trysku, která vám vykouzlí krásnou pěnu. Vysoká pořizovací cena je vykompenzovaná kvalitní kávou s dokonalým aroma. O kávovar se starat nemusíte. Snadné je i čištění a odvápnění.

Kterou kávu si vyberete vy? Dáváte přednost klasické rozpustné kávě s mlékem, nebo si raději pochutnáte na aromatické lahůdce z kávovaru?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak vybrat elektrický zubní kartáček?
Čím nahradit škodlivý bílý cukr?

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky