Kdy si udělat těhotenský test

Kdy si udělat těhotenský test

4
(1)

Těhotenský test vám doslova během pár vteřin dokáže ukázat, zda jste těhotná či nikoliv. Je potřeba ovšem tento test brát s obrovskou rezervou. Ačkoliv jsou dnešní těhotenské testy na zcela jiném stupni, než tomu bylo v minulosti, čas od času se zkrátka může objevit chybný výsledek. 

Dále je také důležité vědět, kdy si tento těhotenský test udělat. V lékárnách ho sice pořídíte za pár korun, ale určitě ho žádná žena nechce dělat denně nebo několikrát týdně. Pojďme se na to společně podívat.

Kdy si udělat těhotenský test?

V žádném případě si nemyslete, že se těhotenský test dělá ihned po sexuálním styku. Pokud tak uděláte, těhotenský test vám ukáže pouze jednu čárku. Jedna čárka znamená, že těhotná nejste. Vaše tělo pracuje a jestliže chcete miminko, pak musíte počítat s dávkou trpělivostí. Kdy tedy udělat těhotenský test? 

Udělejte ho až ve chvíli, kdy na sobě pociťujete první příznaky těhotenství. Žádné nemáte, ale myslíte si, že by to už tentokrát mohlo vyjít? Odpověď je jednoduchá, těhotenský test si udělejte minimálně 14 dnů po sexuálním styku.

Ideální doba je ovšem 21 dnů a více. Tím získáte maximální jistotu. Jste-li ale trpělivá žena, pak si můžete vyčkat na první příznaky, jak jsme již naznačovali v odstavci výše. K těm patří bolest prsou, nevolnost, změna pachů a chutí. Dále se ovšem za příznaky dá považovat i únava. V neposlední řadě na sobě ženy pociťují velké změny. Jinými slovy každá žena funguje podobně, jako těhotenský test. Rozdíl je v tom, že příznaky mohou být vyvolány i vámi. Toužíte hodně po miminku? Může jít o tzv. placebo efekt. Tady přichází na řadu těhotenský test.

Jaký druh těhotenského testu?

V obchodech i lékárnách pořídíte několik těhotenských testů. Vy se zaměřte na ty, které patří mezi ty vůbec nejprodávanější a nejkvalitnější zároveň. Těhotenské testy fungují na tzv. citlivosti. Čím nižší citlivost bude mít vámi zakoupený těhotenský test, tím snáz bude detekovat to, zda jste v očekávání či nikoliv.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dětské životní pojištění a proč je důležité
Jak si přivydělat na mateřské?

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky