Jak poznat alergii na lepek

Jak poznat alergii na lepek od celiakie

0
(0)

Máte pocit, že s vámi není něco v pořádku? Hlavou vám kolují myšlenky, zda nemáte alergii na lepek, protože vám po jídle nebývá dobře? Alergie na lepek se často zaměňuje s celiakií. Je to dáno tím, že oba tyto zdravotní problémy mají totožné příznaky. Poznat, jestli se jedná o alergii na lepek nebo celiakií je prakticky nemožné.

I přes to existuje pár tipů, jak poznat, že jde o alergii na lepek. Následně je potřeba vydržet určitá vyšetření, která buď vaše obavy potvrdí či vyvrátí. Rozhodně nepanikařte. Ačkoliv existuje způsob, jak to poznat svépomocí, stále to nemáte potvrzeno.

Jak poznat alergii na lepek?

Celiakie je onemocnění, které člověka doprovází celý život. Kromě toho se nedá prakticky žádným způsobem léčit. Alergie na lepek je mírnější druh onemocnění. Tímto problémem mohou trpět jak dospělé osoby, tak děti. Neexistuje tedy riziková věková kategorie, která by alergii na lepek trpěla více či méně. Jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci, alergie na lepek a celiakie má téměř stejné příznaky. Často tak bývají tato onemocnění zaměňována. Jak lze poznat, že jde o alergii na lepek? Povíme vám pár příznaků. Ty budete pociťovat převážně po jídle.

Mezi prvotní příznaky patří plynatost a nafouklé břicho. Máte pocit, že je vám špatně? Pociťujete nafouklé břicho? Od posledního jídla uplynulo pár desítek minut a vy se stále nemůžete zbavit pocitu, že jste plní? Pozor! Může jít o příznaky alergie na lepek. Podobně je na tom i plynatost. Tím však příznaky, co se týče tohoto zdravotního problému nekončí. Dále se objevuje relativně silná bolest břicha a průjem. V neposlední řadě dochází u člověka k častým zácpám. Veškeré tyto příznaky by vám měly napovědět, že je nejvyšší čas zajít si k lékaři.

Další příznaky napovídající, že jde o alergii na lepek

Jak alespoň částečně rozeznat, že se nejedná o celiakii? U celiakie dochází k příznakům i několik dnů po konzumaci lepku. Pokud jde o alergii na lepek, tady dochází k příznakům už po pár minut. U dětí se mohou objevovat i poruchy spánku, zvýšená podrážděnost nebo častý a neutišitelný plác.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky