Jak vyrobit sliz

Jak vyrobit sliz – výroba slizu snadno a rychle

3.6
(9)

Obdivujete vy nebo vaše děti sliz? Každou vteřinu, co se na tuto hmotu díváte, přemýšlíte nad tím, jak jej vyrobit? Jak vůbec něco takového mohlo vzniknout? Zároveň stále nevěříte tomu, že by sliz mohl zabavit vaše děti? Věřte nám, že ano. Konec konců to může být výborná antistresová pomůcka i pro vás. Pojďme se společně podívat, jak vyrobit sliz.

Jak vyrobit sliz?

Výroba vlastního slizu vám nezabere příliš mnoho času. Jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci, sliz je vynikající antistresovou pomůckou, a to jak pro dospělé, tak děti. Poprvé se objevil před více než 40 lety. Od té doby je stále velice oblíbený. V první řadě je potřeba vědět, jaké věci budete k výrobě slizu potřebovat. Stačí vám k tomu jen pár ingrediencí.

Co si tedy připravit?

Zaměřte se na tekuté lepidlo, tekuté mýdlo a jedlou sodu. Pro ozdobení můžete sáhnout také po třpytkách nebo barvivu.

Barvivo i třpytky dodají slizu vzhled.

Proč si nevyrobit více slizu? Zapojit můžete třpytky nebo několik barev. V konečném důsledku tak získáte několik barevných slizu. Vaše děti se mohou následně podělit se svými kamarády.

Nyní se podíváme na samotnou výrobu.

Vezměte si misku a nalijte do ní tekuté lepidlo. Ideální variantou je lepidlo Herkules. To patří mezi ty vůbec nejznámější lepidla.

Dále je zapotřebí přidat trochu tekutého mýdla. Jakmile tak uděláte, obě tyto směsi smíchejte.

Poté dle vašeho rozhodnutí přidejte barvivo nebo třpytky.

Jedlou sodu až na konec!

Jedlou sodu přidáte až po barvivu nebo třpytkách. Jen vás upozorňujeme, že se jedlá soda musí přidávat za neustálého míchání. Úplně na závěr smíchanou směs uhněťte. Tím vám vznikne sliz.

Není od věci si vyrobit také krabičku. Pokud se vám do tohoto procesu nechce příliš vstupovat, pak si krabičku snadno lze zakoupit v supermarketu. Sliz by totiž mohl ztvrdnout nebo vyschnout. Krabička jej tak chrání ve chvíli, kdy si vaše děti s touto hmotou nehrají.

Návody na Youtube

Jak vyrobit sliz z lepidla a jedlé sody – výroba slizu z herkulesu

Sliz 4x jinak

Jak vyrobit jedlý sliz

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3.6 / 5. Počet hlasujících: 9

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky