Nejlepší seriály na Netflixu

Seriály na Netflixu, které byste si neměli nechat ujít

3
(4)

Doba koronavirová a špatné počasí přímo vybízí k tomu, aby se člověk zachumlal pod peřinu a sledoval nějaký skvělý seriál. Jenže jaký? Po zapnutí televize ihned zjistíte, že každý film a seriál se opakuje snad každý měsíc. Proto pokud hledáte kvalitního poskytovatele, seriály na Netflixu dobrou volbou.

Streamovací služba Netflix se v Česku těší čím dál větší popularitě a je jasnou jedničkou mezi těmito platformami u nás. Za úspěchem Netflixu stojí především obrovská škála filmů a seriálů, ale také vlastní Netflix originály, které se zaryjí do srdce mnoha fanoušků. Mezi nejpopulárnější originály patří Stranger Things, Zaklínač, Papírový dům, 13 Reasons why a mnoho dalších. Existují však i originály, o kterých jste možná neslyšeli, přesto ale stojí za shlédnutí.

Zatímco některé jsou s dabingem, jiné v původním znění. To však nevadí, angličtinu se vyplatí procvičovat!

Bílé zuby

Čtyřdílná minisérie, která byla natočena v roce 2002 a původně odvysílaná na programu Channel 4. Ovšem, není to tak dlouho, co se seriál Bílé zuby objevil na Netflixu. Jedná se o příběh tří rodin, které jsou propojené po tři generace v letech 1974 až 1992. Seriál režírovaný Julianem Jarroldem, v obsazení hlavních hvězd Om Puri a Philem Davisem. 

Toto poutavé dílo vás pohltí tak, že jej budete chtít shlédnout celé, a to ve velmi krátké době. 

Ozark

Seriál Ozark zahrnuje vše – drama a okouzlující příběh osob zachycující zvláštní situace. Jeden z nejlepších seriálových dramat Netflixu, určuje nejvyšší hranice rodiny Byrdeů. Člen této rodiny, Marty, byl unesen a mučen mexickým drogovým bossem Omarem Navarrem. Aby zachránil svou rodinu, která byla také v nebezpečí, musel se svými blízkými utéct do Missouri Ozarks. 

Ozark je seriál, který vás pohltí natolik, že čas pro vás nebude hrát žádnou prioritu.

Nejhlavnější tváře, na které se můžete těšit při sledování tohoto seriálu jsou: Julie Garnerová, Sofie Hublitzová, Laura Linneyová a sympatický Patrick Bateman.        

Carmel: Kdo zabil Mariu Martu?

Nehoda či vražda? Seriál Carmel pojednává o 50leté ženě Marie Marty Garcíi Belsunceové, která byla nalezena ve vaně bez známek života, a poblíž vany byla objevena kaluž krve. Zapeklitý případ, který se stal jedním z nejslavnějších a nejspornějších v Argentině.

Stejně jako lékaři, tak i Mariin manžel věřili, že si vzala život zásahem do hlavy a utopila se ve vaně. Po nalezení bylo tělo odesláno na pitvu, jenž potvrdila a uvedla “netraumatickou srdeční zástavu”. Problém nastal tehdy, kdy o této chorobě Mariina rodina nebyla přesvědčena a hledala další možná vysvětlení, odhalující pravou příčinu smrti. Uspěla či neuspěla rodina v pátrání? Zjistěte to sami. 

Jaké méně známé seriály na Netflixu sledovat?

Chalífát

Tento Netflix originál z roku 2020 nabízí strhující krimi podívanou v podobě (bohužel) jedné jediné série zasazené do prostředí terorismu ve Švédsku a na Blízkém východě. Seriál obsahuje několik dějových linek, které se v závěru propojí a vše vyústí v dechberoucím finále. Vyšetřování policistů, plánování útoků teroristů, snaha dostat se Švédska do Chalífátu či z naopak z Chalífátu do Švédska, to vše můžete od této show očekávat.

Making a murder

Dokument Jak vyrobit vraha přišel na divácké obrazovky v roce 2015 a nadchl celou řadu fanoušků nejen krimi pořadů. Dokument vypráví příběh Stevena Averyho, který byl odsouzen a uvězněn za zločin, o kterém byla řada lidí přesvědčena, že jej nespáchal. Následovala celá řada zvratů, které mapuje právě tento snímek. Rozhodně stojí za shlédnutí.

Big mouth

Animovaná série Big mouth nabízí skvělý odpočinkový a nenáročný zážitek v podobě pubertálního humoru. Příběh se točí okolo dospívajících přátel z New Yorku, kteří si právě prochází pubertálním peklem a řeší věci okolo sexu, stejně jako kdysi my v 7. třídě.

Atypical

Seriál vypráví příběh středoškoláka Sama, který se pere se svým největším nepřítelem – autismem. Ten mu každodenně komplikuje a život a staví ho neustále do nepříjemných situací. Zároveň poznáte i Samovu rodinu, která si prochází strastmi a slastmi běžného amerického života. Málokterý seriál dokáže balancovat na tenké hranici mezi humorem a dramatem tak, jako Atypical.

Unbreakable Kimmy Schmidt

Tento sitcom z let 2015 až 2018 vás seznámí s Kimmy Schmidt, mladou dívkou, která byla posledních 15 let držena v zajetí. Kimmy, odhodlaná být považována za něco jiného než oběť a vyzbrojená pouze pozitivním přístupem, se rozhodne restartovat svůj život přesunem do New Yorku. Její příběh můžete sledovat i vy, právě na Netflixu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak vybrat moderní televizi
Jak vybrat chytré hodinky

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3 / 5. Počet hlasujících: 4

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky