Dovolená v zimě

Dovolená v zimě: Stravte ji v teple u moře

5
(1)

Sychravo, zima, náledí, brzká tma… nic příjemného pro vás? Potom tedy nečekejte na léto a vyražte na krásnou dovolenou i v zimním období. Vyměňte zimu alespoň na týden za příjemné slunce a teplý vánek. A co je nejlepší? Dovolená v zimě bývá většinou méně finančně nákladná a počasí u úžasně azurového moře je stále hřející. Vyměňte teplé kabáty za plavky a vyražte vstříc krásnému moři. Máme pro vás čtyři nejoblíbenějších destinace, které byste si neměli nechat ujít. 

Kapverdy

Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem pro ty, kteří milují teplo, tyrkysové moře a příjemný mořský vánek, který vás jednoduše osvěží. Kapverdy nabízejí bohatý kontrast, a z deseti ostrovů, ze kterých si můžete vybírat, nabízí pokaždé jiné zážitky.

Kapverdské ostrovy jsou ideálním místem pro ty, kteří milují teplo, tyrkysové moře a příjemný mořský vánek

Nejoblíbenějším ostrovem Kapverd je Ostrov Sal, kde můžete zažít opravdu exotickou a uvolněnou dovolenou. Milujete nekončící večerní procházky po písečné pláži? Kapverdy ležící u pobřeží západní Afriky, budou pro vás jako stvořené. 

Egypt

Egypt je snad vůbec nejoblíbenějším letoviskem. Nabízí celoroční návštěvy a teplé počasí. V září a říjnu teploty dosahují přibližně 32°C, listopad a prosinec 28°C. V lednu a únoru už jsou teploty nižší a to příjemných 22°C. Ceny leteckých zájezdů s all inclusive, jsou v Egyptě snad úplně těmi nejnižšími.

Egypt je snad vůbec nejoblíbenějším letoviskem. Nabízí celoroční návštěvy a teplé počasí. V září a říjnu teploty dosahu

Bohatá, kořeněná strava vám jistě zachutná a nemusíte se bát žádného omezování. Lidé jsou zde k turistům přívětiví a velmi si jich váží. Navíc žlutým písečným plážím jen málokdo odolá. Nejnavštěvovanější oblastí je Marsa Alam, kde můžeme najít překrásné korálové útvary, které nabízejí perfektní podívanou milovníkům šnorchlování.      

Kanárské ostrovy

Jestliže máte raději dovolené v rámci Evropy, Kanárské ostrovy budou pro vás dobrou volbou. Milujete-li krátké lety a překrásnou faunu a flóru, zároveň příjemné dlouhé pláže, Kanáry pro vás budou obdivuhodné. Přímo ostrov Tenerife má krásné dlouhé pláže poseté lávovým pískem, který je jemně zrnitý a velmi příjemný.

Jestliže máte raději dovolené v rámci Evropy, Kanárské ostrovy budou pro vás dobrou volbou.

Kanárské ostrovy jsou vyhledávány díky bohaté úrodě rostlin, které nikde jinde ve středomoří nenajdete. A nejen to, můžete zde zahlédnout delfíny a jiné kytovce. Teploty do konce října jsou poměrně vysoké. Během listopadu se teplota sníží průměrně na 26°C a moře zůstává po létě stále vyhřáté.

Celkově je všech sedm Kanárských ostrovů považováno za nejklidnější dovolenou vůbec. Lidé jsou zde pohodoví a svého života si patřičně a klidně užívají. Celou dovolenou si užijí jak milovníci pláže, tak i milovníci turistiky.  

Zanzibar

Když se řekne Zanzibar, všichni si jistě vybaví překrásně průzračné a čisté moře s dokonale bílým vyhřátým pískem, kokosovými palmami, drinkem na pláži a sem tam nějakou plazící se želvu. Ano, takový je Zanzibar.

Když se řekne Zanzibar, všichni si jistě vybaví překrásně průzračné a čisté moře s dokonale bílým vyhřátým pískem

Ostrov, který se pyšní neodolatelnou krásou, vůní čerstvého vánku a kořením, je nejlepší navštívit právě teď. Od konce října se na ostrově snižují srážky a od listopadu do března je tu příjemných 30°C. Vyražte zde s průvodcem na safari do Tanzanie či poznávejte krásy ostrova alespoň na 11 dní. Věřte, že pouhý týden bude opravdu málo. Zanzibar se nachází v Indickém oceánu rozdělený na dva ostrovy východoafrického pobřeží. 

Jak na nevolnost při cestování
Jak na letišti: Manuál pro všechny, kteří ještě neletěli

Jak sbalit příruční zavazadlo do letadla?
Jak se naučit anglicky?
Jak a kde si půjčit peníze

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky