Leonberger – méně známé psí plemeno, které si zamilujete

Leonberger – méně známé psí plemeno, které si zamilujete

0
(0)

Leonberger je nádherný obří pes, který patří spíše k méně známým plemenům. Byl vyšlechtěn v německém městě Leonberg, které má ve svém znaku lva, a cílem šlechtění tedy bylo získat psa, který by se co nejvíce podobal právě lvu.

Zástupci tohoto plemene jsou opravdu majestátní psi. V jejich dlouhé husté srsti se mísí odstíny černé a hnědé s pískovou až krásně zlatavou barvou. A přestože jsou to doopravdy obři a většina ostatních psů jsou ve srovnání s leonem drobečci, tak působí velmi elegantním dojmem.

Jakou má leonberger povahu?

Co se povahy týká, je leonberger velmi klidný a mírumilovný, nicméně také poměrně svéhlavý, takže by od začátku měl vědět, kdo je pánem. Pokud mu dáte příležitost, bude si některé povely prostě vyhodnocovat po svém a lehce tak může nabýt dojmu, že on je vůdcem smečky. A upřímně, když máte doma desetikilového ratlíka, tak ho vždy nějak ukočírujete, i když třeba neposlechne na první dobrou, ale dohadujte se se sedmdesátikilovým obrem, že pánem vodítka jste vy. Nad takovým psem prostě musíte mít mentální převahu. U výchovy leonbergra je proto nesmírně důležitá důslednost. Jednoduše pes musí vědět, že povel svého pána je třeba splnit okamžitě a v každé situaci.

Štěně leona je hravé a temperamentní, ale hlavně je to neskutečný mazel. Je vděčný nejen za každé pohlazení, ale při každém vašem projevu pozornosti radostně vrtí ocáskem. Bohužel už jako štěně je to obr, který si však své velikosti není vůbec vědom. Občas je tedy těžké mu vysvětlit, že už ho opravdu nemůžete chovat v náručí, nebo vzít na klín. 

Leonberger do každé rodiny

Leonberger je prostě rodinný typ, který je své smečce naprosto oddaný a potřebuje být neustále její součástí. Pokud bude většinu času trávit sám v kotci nebo na dvoře, bude trpět jako zvíře. Ale pokud mu dovolíte, aby vám byl co nejvíce nablízku, budete mít doma šťastného a milujícího psího společníka.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky