jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

4.3
(4)

Dříve se hodinky nosily na řetízku v kapse. Až v 19. století přišel zvrat a hodinky se začaly nosit na zápěstí. Za tuto dobu si hodinky prošly řadou vylepšení, modernizací, získaly různé vzhledy a také byly obohacené o různé funkce. Stejně jako hodinky, i mobilní telefony jsou ve vývoji velmi pozoruhodné. Ti největší výrobci chytré technologie dokázali své mobilní telefony zmenšit do podoby chytrých hodinek. Takové chytré hodinky jsou skvělým pomocníkem při sportu, ale i jiných aktivitách. Jenže jak takové chytré hodinky vybrat?

Většina hodinek funguje s mobilním telefonem přes Bluetooth, ovšem, existují i takové, které fungují bez telefonu. Těšit se můžete z ukazování času, měření tepu – v klidu i při různých aktivitách, počet kroků, ale i mnoho jiných funkcí, jako jsou: budík a telefonování. Při spárování s telefonem si můžete užít i různé notifikace, které lze zobrazit z Facebooku, sms a jiné.      

Nyní už nejde pouze o ukazatel času

Všechny chytré hodinky mají ve své výbavě pohybové senzory, které dokáží změřit noční aktivitu, tedy spánek, ale i denní aktivitu, úroveň stresu a mnoho jiného. Z takové denní aktivity hodinky dokáží odhadnout spálené kalorie, což jistě ocení ti, kteří se snaží docílit vysněné váhy. Další perfektní možností je nastavení cíle.

Pokud počítáte příjem i výdej kalorií, jistě by se vám mohlo hodit nastavení cíle. Například dosažení počtu kroků a mnoho jiného. Budete tak lépe motivovaní a jednoduše vás vaše aktivita bude více bavit. Mimo jiné, když nebudete zrovna u mobilního telefonu, hodinky vás vibracemi upozorní na příchozí hovor či sms zprávu.

Přes ty nejchytřejší hodinky můžete dokonce přijmout hovor a normálně hovořit. Tyto schopnosti hodinek jsou závislé na připojení telefonu přes Bluetooth.  

Designů je více

jakmile jde o doplňky, kabelky a hodinky, design a celkový vzhled je jistě velmi důležitý, a u hodinek to platí dvakrát více. Chytré hodinky jsou nabízeny v dvou základních typech. První typ se vyskytuje s hranatým displejem, které mají dotykové ovládání a jsou mnohem přirozenější. Na zápěstí budou vypadat vždy nápadněji než kruhové hodinky. Ovšem, tento tvar je také podstatou výrobců. 

Hodinky s kruhovým displejem jen horko těžko rozeznáte od běžných “nechytrých” hodinek. Působí elegantně a lze u nich vybrat kovový či kožený pásek. Je tedy možné si je vzít k formálnímu oblečení, ale i k tomu neformálnímu.    

Jak vybrat chytré hodinky? Roli hrají i funkce

Dražší chytré hodinky nabízejí možnost instalace aplikace do vašeho mobilního telefonu, ve kterých můžete sledovat vaše notifikace, spánek, běh, kalorie a mnoho jiného. Takové hodinky mívají minimálně dvoujádrový procesor – 512 MB paměť. 

Než si hodinky zakoupíte, bude také třeba se rozhodnout nad ovládáním hodinek. Chcete na hodinkách ovládat své nevyřízené notifikace – zprávy, hovory nebo vám bude stačit pouze upozornění na nové zprávy? Smartwatch se dělí na dvě skupiny – můžete přes hodinky telefonovat, a těmi druhými můžete pouze prohlížet a dále reagovat až na mobilním telefonu.    

Kolik stojí chytré hodinky

Hodinky za méně než tisíc korun nemají tak široké funkce. Pokud chcete levnou variantu, zvolte raději fitness náramek, tedy takové menší chytré hodinky, které vám ukáží kroky, tep, příchozí hovor, sms a mnoho jiného. Zde je rozdíl ve vzhledu. 

Dražší hodinky od tisíce do pětitisíce korun nabízí základní funkce, vyšší výdrž baterie a kvalitnější displeje. Do této cenové relace také spadají i dětské chytré hodinky, které nabízejí volání a mnoho jiných funkcí. 

Nad pět tisíc můžete zakoupit chytré hodinky snad už se všemi očekávanými funkcemi. Bude tedy ale nutné si ujasnit co od nich očekáváte. Za tuto cenu jistě pořídíte velmi kvalitní hodinky a nemusí to být nutně velké značky. 

Poslední, a to nejdražší možností jsou hodinky za více než deset tisíc korun. Takové hodinky mohou mít unikátní design a velké množství funkcí. Takové hodinky vyrábí velké firmy vyrábějící i mobilní telefony a jejich úroveň je opravdu vysoká. Jestliže se na cenu nedíváte, výběr pro vás bude jasný.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak vybrat elektrický zubní kartáček?
Jak vybrat moderní televizi

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4.3 / 5. Počet hlasujících: 4

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky