jak na vypadávání vlasů

7 tipů, jak na vypadávání vlasů

4
(1)

Padání vlasů může být přirozený jev, ale také může souviset s vážnějšími potížemi. Příčin může být mnoho, od špatné stravy, stresu, nedostatku minerálů až po genetiku. Dalšími, a to méně vážnějšími spouštěči padání vlasů jsou pevné culíky, časté nošení čepic či kšiltovek. Jaké mohou být další příčiny, a jak zastavit vypadávání vlasů, respektive jak na vypadávání vlasů?

Příčiny vypadávání vlasů

Jak již bylo výše zmíněno, vlasy mohou padat z různých příčin. Pokud jste si jisti, že se správně stravujete, vlasy nenosíte zbytečně dlouho stažené a nemáte nadměrný stres, vypadávání vlasů může poukazovat na mnohé zdravotní problémy, které to jsou? 

  • Hormonální změny – především menopauza
  • Poruchy štítné žlázy
  • Léky – antidepresiva, některá antikoncepce, léky na epilepsii a ředění krve 
  • Cukrovka
  • Časté horečnaté stavy
  • Autoimunitní onemocnění – lupénka

Jak na vypadávání vlasů

Zelený čaj

Jak na vypadávání vlasů? Pomocníkem může být zelený čaj! Tento lahodný nápoj není vhodný jen při redukci váhy, ale je také skvělým bojovníkem proti padání vlasů. Obsahuje vzácné polyfenolové sloučeniny, které této skutečnosti zabrání.

Stop barvení vlasů

Chemikálie obsažené v barvách na vlasy mohou být zdraví škodlivé. Poškozují kořínky vlasů a tím pádem podporují jejich padání. Pokud to lze, vlasy nebarvěte. Jestliže si vlasy barvit musíte, barvěte je jednou za šest až osm týdnů, ne dříve. To stejné platí o trvalé. Krásné trvalé lokny mění vlasy do nepřirozené pozice a tím po čase slábnou a lámou se.  

Pozor na fénování

Nefénujte své vlasy, nechte je pomalu a přirozeně proschnout. Jestliže vlasy budete vystavovat vysokým teplotám, k tomu bezprostředně patří i zahřívání během trvalé, teplo naruší tvorbu keratinu – základní stavební složku, a vaše vlasy se stanou křehkými, slabými a následně budou vypadávat. 

I úprava vlasů může škodit

Pevné culíky a drdoly pro vlasy nejsou žádným přínosem. K culíkům patří i francouzské copy, spony a jiné. Vyzkoušejte nový sestřih, nechte vlasy prostříhat a celkově jim ulehčete. Pevný culík a jiné účesy vlasy zatěžují, táhnou je těžkým a stejným směrem, což vede ke zlomení vlasu. Tyto potíže spojené s vypadáváním vlasů a pevnými culíky, mají i přesný lékařský název: trakční alopecie. Vyhněte se ji pomocí správného účesu.   

Česání mokrých vlasů jako problém

Jestliže jsou vlasy mokré, podléhají vypadávání. Proto se raději vyhněte česání již čerstvě umytých vlasů. Pokud je česání nevyhnutelné, použijte takový hřeben, který má široké zuby.  

Dodejte vitamíny

Vitamíny jsou důležité nejen pro celkové zdraví, ale i pro krásné a husté vlasy. Dopřejte si především tyto tři vitamíny: A, E a B. Vitamin A bojuje s volnými radikály, vitamin E prokrvuje pokožku hlavy, vitamin B podpoří pevnost a lesk vlasů. Důležité jsou i bílkoviny. Pokud má tělo nedostatek bílkovin, vlasy začnou být slabé, křehké a lámou se. 

Éterické oleje

Doporučujeme pravidelnou masáž hlavy pomocí mandlového oleje, do kterého nakapete pár kapek levandulového éterického oleje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak rychle rostou vlasy a jak jejich růst urychlit
Jak si šetrně natočit vlasy bez kulmy a žehličky

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky