Ovesná kaše s jahodami v bílé misce

Tipy na zdravé snídaně. Připravte si dobrotu s pořádnou dávkou živin

4
(1)

Ráno dělá den – to je staré známé pořekadlo, na kterém je přece jenom špetka pravdy. Proto svůj den začněte se zdravou a plnohodnotnou snídaní, která vašemu tělu přinese veškeré potřebné živiny, jež ke svému správnému a bezproblémovému fungování potřebuje. Abyste si však nemuseli dlouho lámat hlavu nad tím, co si k snídani připravit, máme pro vás tipy na zdravé snídaně, z nichž si stačí jenom vybrat tu nejvíce sympatickou.

Smoothie bowl je hitem

Mezi aktuálními trendy ve světě zdravých snídaní najdeme smoothies bowls. Jedná se o rozmixované ovoce, které se doplní o granolu, ovoce v kusech, kokos nebo další superpotraviny, jež společně zvýší energetickou hodnotu i výživnost pokrmu. Jedná se o velmi chutný pokrm, který je skvělým zahájením nového dne.

Borůvkové smoothie s miskou plnou sladkých borůvek

Ovesné kaše na sto různých způsobů

Další možností, co si připravit k snídani, jsou ovesné kaše. Ty si lze připravit na sto různých způsobů. Zatímco někdo preferuje instantní kaše, jiný si je poctivě vaří v rendlíku. Většinou jsou ozdobeny skořicí nebo ovocem, ale mohou být ozdobeny i chia semínky nebo těmi lněnými.

Pokud chcete zvýšit nutriční hodnotu pokrmu, přimíchejte do ovesné kaše protein. Opravdu není pravidlem, že se z proteinového prášku dělají jenom nápoje, které nahradí svačinu během dne.

Vajíčka, kam se podíváš!

Pokud chcete na svůj stůl postavit proteinovou snídani, udělejte si vajíčka. I ta lze připravit na sto různých způsobů. Můžou být míchaná, můžou být připravená volská oka, ale také omelety. Jakou podobu vajíček milujete vy?

Volská oka na pánvi zasypané čerstvou pažitkou

Avokádové toasty jsou také trendem

Již jsme zmínili smoothies bowls, což je trend mezi zdravými snídaněmi. Mezi naše tipy na zdravé snídaně však patří i avokádové toasty, zkráceně avotoasty, které jsou taktéž trendem. Mluvíme o chlebu, na němž je položené avokádo a vejce. Dochutit či dozdobit si je možné tento pokrm granátovým jablíčkem nebo jinými podobnými superpotravinami.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky