Jak snížit vysoký krevní tlak

Jak snížit vysoký krevní tlak

4.5
(2)

Vysoký krevní tlak se objevuje převážně u starších osob. Podle odborníků patří toto onemocnění mezi velmi riziková, která mohou končit až smrtí. Vysoký krevní tlak totiž může vést k mrtvici nebo srdeční příhodě. Jinými slovy tím zvyšuje riziko výše uvedených příhod. Následně tak dochází ke smrti. Riziko je zde vyšší i o několik desítek procent.

Je dobré tedy vědět, jak rychle snížit krevní tlak tak, aby byl v jakési normě. Jedině tak se můžete vyhnout možným komplikacím. Vysoký krevní tlak sám o sobě nemá žádné příznaky. Zjistit se dá pomocí přístrojů.

Jak snížit krevní tlak?

Prvním tipem na snížení krevního tlaku jsou pravidelné procházky. Nemáte nejmenší ponětí o tom, jak je procházka zdravá. Zvlášť v momentě, kdy jdete na čerstvý vzduch. Procházky pomohly lidem s těmito problémy velice rychle snížit jejich krevní tlak. Je to dáno tím, že pohyb pomáhá srdci lépe přijímat kyslík. Dále je dobré vynechávat sůl. Doporučená denní dávka soli je pouhých 6 g. Pokud jíte 5 až 6 jídel denně, toto množství snadno překročíte. Používejte tedy sůl s rozumem během vaření a zkuste se ji raději vyhnout.

Naopak si dopřávejte brambory. Ty jsou proti krevnímu tlaku vynikající. Patří mezi vůbec nejlepší léčbu, jak rychle snížit krevní tlak. Pochopitelně je dobré přílohu střídat. Na druhou stranu se nic nestane, jestliže do svého jídelníčku častěji zařadíte brambory. Co se takhle zaměřit na koenzyn Q10? Tento doplněk stravy pomáhá rovněž, jako procházka velmi rychle snížit krevní tlak. Dalo by se říct, že koenzyn Q10 je ještě účinnější než samotná procházka. Tím však nechceme říct, abyste se na procházky vykašlaly a věnovali se jen doplňkům.

Čím ještě lze snížit krevní tlak?

Místo kávy si dopřávejte bylinné čaje. Když už budete mít chuť na kávu, vynechejte kofein. Ano, káva bez kofeinu s největší pravděpodobností nedává smysl, ovšem na druhou stranu je kofein velice rizikovým pro pacienty trpící vysokým krevním tlakem. Z tohoto důvodu není tedy špatné se zaměřit na bylinné čaje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na zdravé srdce, udržujte jej v dobré formě
Potraviny, které zbaví vysokého cholesterolu

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4.5 / 5. Počet hlasujících: 2

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky