Jak snížit hladinu cukru v krvi

Jak snížit hladinu cukru v krvi

3
(1)

Pokud je vaše hladina cukru v krvi zvýšená, mohou se dříve nebo později začít objevovat zdravotní komplikace. Je tedy potřeba udržovat hladinu v jakési normě. Jedině tak se můžete úspěšně vyhnout řadě zdravotních problémů, jež by se začali u vás projevovat. Jak lze snížit hladinu cukru v krvi? Existuje nějaký způsob? Ano, stačí se jen zaměřit na pár tipů, o kterých si více povíme v následujících odstavcích. Rozhodně se nemáte čeho bát. Budete-li tyto tipy dodržovat, dosáhnete normálních hodnot.

Jak snížit hladinu cukru v krvi?

Prvním tipem, který vám pomůže snížit hladinu cukru v krvi je vláknina. Zaměřte se na potraviny, jež jsou bohaté na vlákninu. Vláknina má pozitivní účinky pro lidi, kteří trpí problémem s hladinou cukru v krvi. Denně by se dávka vlákniny měla pohybovat u mužů v rozmezí od 35 do 45 g. U žen jsou tato čísla poněkud menší. Ty by měly sníst přibližně 20 až 30 g vlákniny denně. Snížit hladinu cukru v krvi lze také pohybem a sportováním. Pokud už tyto aktivity vykonáváte, pak s největší pravděpodobností v malé míře.

Zkuste si najít aktivitu, která vás bude bavit

Může se jednat o rychlou chůzi nebo běh. Jestliže vás baví sport, pak si najděte takový sport, který vás rovněž dostane alespoň na chvíli ven. Pohybem a sportem zůstane jen malé množství cukru v krvi. Větší množství putuje do buněk. Vy se tak pomocí sportu a pohybu vyhýbáte vážným onemocněním a zdravotním problémům. Jak se říká, sport a pohyb má pozitivní vliv na daleko více věcí týkající se vašeho zdraví. V žádném případě tedy tyto aktivity neignorujte a nevyhýbejte se jim.

Co vám může ještě pomoct snížit hladinu cukru v krvi?

Bylinné čaje jsou rovněž velice účinné. To platí i o samotných bylinkách. Tou vůbec nejvyhledávanější je Ostropestřec Mariánský. Bylinka obsahující silymarin a další potřebné látky, které mají pozitivní účinky na snížení hladiny cukru v krvi. Silymarin je mimo jiné velice užitečná látka i pro pacienty s cukrovkou.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky