Jak na domácí wellness

Několikahodinový pobyt ve wellness mnohdy dokáže s tělem i duší provést větší zázraky než měsíční terapie. Kvůli wellness procedurám přitom nutně nemusíte do specializovaného centra. Řadu prvků si bez problému můžete pořídit i k vám domů. Jak by tedy mělo takové domácí wellness vypadat?

Vířivka 

Vířivka je jednou z nejoblíbenějších atrakcí, které lidé ve wellness centrech vyhledávají. Koupit si můžete i svou vlastní, pro libovolný počet osob, s osvětlením i rádiem, aby byl váš požitek dokonalý. Vybírat můžete mezi volně stojící a vestavěnou – dle vlastních preferencí. 

Sauna 

Pokud milujete saunování, sauna by ve vaší domácí výbavě neměla chybět. Pro domácnosti jsou k dostání i rozměrově velmi přívětivé modely, ať už infrasaun, nebo i finských saun. Pokud preferujete sauny s nižší teplotou, ale vyšší vlhkostí, sáhnout můžete i po parní lázni. Ať tak či tak, neobejdete se bez ochlazovací sprchy, nebo stylového vědra. 

Bazén 

Jestliže máte prostoru více, můžete si nechat postavit i domácí bazén – ať už vnitřní, nebo venkovní. I to je běžnou součástí domácí wellness. Pro dostatečný komfort by měl ale každopádně být krytý a vyhřívaný, abyste jej mohli využívat celoročně. Vybavit jej můžete i tryskami, protiproudem nebo skluzavkou – dle preferencí. Samozřejmostí musí být kvalitní filtrace i ventilace.  

Solárium 

Milovníci bronzových odstínů jistě ocení i domácí solárium, které vám umožní opalování v pohodlí domova ve všech ročních obdobích. Volit můžete vertikální i pohodlnější horizontální. 

Solná jeskyně 

Doma překvapivě můžete mít i solnou jeskyni, a to jak tu klasickou, plnou solných krystalů v jedinečném dech beroucím designu, tak i jednodušší přístrojovou solnou jeskyni. Domácí solná jeskyně připomíná přímotop, ovšem ve skutečnosti uvolňuje do ovzduší solné ionty, které přirozeně dezinfikují a likvidují infikované aerosoly a alergeny v domácím prostředí a uklidňují dýchací cesty. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Chcete dostávat přehled nových návodů e-mailem? Přihlaste se k zasílání týdenního přehledu
Přihlásit