plážové vlny

Jak si šetrně natočit vlasy bez kulmy a žehličky

4
(2)

Kulmy a žehličky využívají teplo, aby váš vlas natočily do požadovaného tvaru. Pokud tento postup opakujete pravidelně, vaše vlasy se vysušují, ztrácejí lesk i pružnost. Po čase se začnou lámat a budou na ně krátké i kosmetické přípravky. Pokud toužíte po přirozených vlnách, dosáhněte jich raději pomocí jednoduchých domácích metod. Jak tedy na plážové vlny?

Pásek od županu pro plážové vlny

Vytáhněte ze svého županu měkký pásek a použijte ho večer před spaním. Stačí na něj namotat vlhké, umyté vlasy a na konci udělat uzel. Vaše vlasy uschnou v požadované poloze, v noci vás na hlavě nebude nic tlačit a ráno se probudíte s krásně upravenými vlasy. Výsledné vlny stačí jen zafixovat lakem a můžete vyrazit do školy nebo do práce. 

Jednoduché natáčky

Zapomeňte na moderní elektrické natáčky a raději využijte fígl, který praktikovaly ještě naše babičky. S pomocí ruliček od toaletního papíru docílíte nádherných vln. S takovými pomocníky sice neusnete, postačí ale, pokud si na ně ráno namotáte vlasy přibližně na 20 minut a necháte je uschnout. Ruličky poté sundáte a můžete je použít i opakovaně. Mají ideální průměr, takže vlny budou vypadat přirozeně a při správném fixování vydrží i několik dní, než si znovu umyjete hlavu. 

Copánky

Chcete, aby vám to slušelo i při natáčení vlasů? Vytvořte si složitější účes z copánků. Záleží jen na vás, jak husté chcete mít vlny. Podle toho zvolte buď jeden cop, dva nebo si jich udělejte po celé hlavě i několik. 

Pozor na mokré vlasy

Vždy počkejte, až budou vlasy vysušené a zapleťte je ve chvíli, kdy budou jen mírně vlhké. Pokud tak neučiníte, mohl by vás ráno překvapit mokrý, nebo dokonce mastný účes. Pokud do vlasů ještě před zaplétáním vetřete tužidlo nebo kosmetický produkt pro tvorbu loken, budou vlasy ráno lesklé, pružné a oslníte s nimi okolí. S copánky se také velmi snadno usíná, takže vás ve spánku nebude nic tlačit. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

10 tipů na líčení pro začátečníky
Jak se starat o nehty, aby byly zdravé, pevné a krásné

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 2

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky