solná lampa

Solná lampa nejen jako dekorace. Významně nám prospívá

0
(0)

Solná lampa není jenom dekorativním předmětem a užitečným osvětlením vašeho obývacího pokoje. Díky růžové himalájské soli také funguje jako přírodní odvlhčovač, protože sůl absorbuje vlhkost. Solné lampy, které najdete nejčastěji, mají válcovitý, nebo jehlanový tvar a svítí oranžově.

Solná lampa a její vlastnosti

Solné lampy jsou vyráběny z kamenné soli z Himalájí, což je sůl, která vznikala miliony let v důsledku postupného stoupání hor a ústupu moře. Tyto lampy vyzařují elegantní a slabé světlo, a přizpůsobí se každému prostředí. Solné lampy jsou ze solných krystalů, které uvolňují záporné ionty do místnosti. Jedná se o skvělý doplněk, který dobře vypadá, a udržuje zdravou domácnost.

Výhody solné lampy

Hlavní výhodou je zdravější vzduch v místnostech vašeho domu. Solné lampy mají ionizující účinek, který čistí vzduch a dodá příjemný pocit pohody a svěžesti. Používání solné lampy podporuje koncentraci a pozornost, zlepšuje produktivitu a stimuluje imunitní systém.

Z toho důvodu se lampy hodí i do vaší kanceláře. Odstín světla ze solných lamp má příznivé účinky. Oranžová barva navozuje pocit uvolnění, stimuluje tvořivost a radost ze života.

Další benefity:

  • snižují vlhkost
  • nabíjejí vaši domácnost pozitivní energií
  • vytvářejí uvolňující atmosféru
  • vydávají příjemné měkké světlo
  • dodávají příjemný pocit pohody
  • vyzařují do vzduchu negativní ionty
  • mohou vám pomoci lépe dýchat v případě astmatu a alergií
  • pomáhají vás chránit před elektromagnetickým znečištěním

Kde ji koupit a jaká je její poruchovost

Co dělat, když je lampa na povrchu vlhká a kape z ní? Dle výrobců stačí, když zůstane lampa zapnutá každý den několik hodin, čímž se dobře zahřeje a přebytečná voda se odpaří. Solné lampy můžete zakoupit v obchodech s domácími potřebami, v obchodech se zdravou výživou, na veletrzích s přírodními produkty, nebo online.

Kontraindikace solných lamp

Při absorpci vlhkosti může solná lampa poškodit nábytek, na kterém je položena. Z tohoto důvodu není doporučeno ji umisťovat přímo na nábytek, ale použít nejlépe dřevěnou podpěru. Je třeba dbát na to, aby vzduch v místnosti nebyl příliš suchý. Ideální teplota by měla zůstat mezi 20-22 ° C s vlhkostí okolo 40-60 %.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky