Jak rychle uklidit byt. Nestravte tím celé odpoledne!
|

Jak dokonale uklidit celý dům nebo byt

0
(0)

To je otázka, kterou si pokládá nejedna hospodyňka. I když se možná nyní jeví rychlý úklid něčím nemožným, věřte, že tomu tak není. I úklid je možné zvládnout rychle, stačí si osvojit několik tipů.

Předně je důležité začít tím nejhorším místem. Zpravidla to bývá obývací pokoj nebo dětský pokoj, ve kterém to vypadá, jako kdyby vybouchla bomba. Pokud si to nejhorší nenecháte na konec, nebude se vám úklid zdát tak dlouhý. Začněte (i v práci) od toho nejhoršího, ke konci vám už budou zbývat méně náročné (a vlastně už i příjemné) věci.

Krok jedna – umyjte a vyleštěte okna

První jarní hřející sluníčko odhalilo veškeré nečistoty na oknech a jejich rámech. Po zimě jsou okna velmi znečištěná, rámy jsou uvnitř černé a vy byste je měli co nejrychleji vyčistit. Doporučujeme si na mytí oken vyhradit den, kdy nesvítí slunce. Pokud začnete mýt okna tehdy, když svítí slunce, jeho paprsky mokrá okna rychle vysuší a vzniknou tak nevzhledné šmouhy. Doporučujeme nejdříve začít rámem. Vysajte je a vytřete černé usazeniny. Možná budete muset použít i špejličky do uší na hůře přístupná místa. Poté se vrhněte na čištění okna.

Nezapomeňte ani na žaluzie a záclony.

Do ruky si také vezměte pomocníka v podobě octového roztoku, který dokáže okna vyleštit naprosto dokonale.

Skříně a komody

Vykliďte i skříně a komody. Vytřiďte staré oblečení a klidně jej prodejte nebo věnujte charitě. Našli jste ve skříni svetr, který jste již rok neměla na sobě? Vyhoďte jej a nenechávejte ho ani na doma, protože oblečení na doma máte jistě dostatek, máme pravdu? Řiďte se následovně: To, co jste neměli více než rok na sobě, dejte pryč. 

Ukliďte podlahy

Mimo oken a skříní se také zaměřte na podlahy, to znamená i za komodou a skříněmi, každý roh. Možná byste mohli využít vodní vysavač, který dokonale vyčistí spáry a jiná místa. Pokud jej nemáte, nevadí. K mytí podlah, i těch plovoucích, použijte ocet a jar. 

Zpět k šatníku

V předsíni vám visí kabáty, zimní bundy, zateplené kalhoty, sněhule a jiné. V tomto období jistě nebudete potřebovat zimní oblečení. Vyperte bundy, vyčistěte kabáty a dokonale je uskladněte pro příští rok. Můžete použít pytle s věšáky či vakuové pytle, záleží, z jakých materiálů vaše oblečení je. Schovejte zimní oblečení před prachem i moly. Nezapomeňte na boty, které se po zimě musí vyčistit od soli. Po vyčištění je nakrémujte, nechte vyschnout, vydezinfikujte vnitřek, vycpěte novinami a uložte do krabic do skříně. 

Skříňky v kuchyni

Bude třeba vytáhnout zbytky mouk, zbytky těstovin, rýže a jiných sypkých produktů. Vytřete police a prošlé potraviny vyhoďte. Vydrhněte sporák i troubu, ke které samozřejmě patří i veškeré vnitřní mřížky. Ty namočte do roztoku s vodou, octem a jedlou sodou. Nezapomínejte otřít linku, kávovar a veškeré police. 

Na závěr koupelna a toaleta

Při úklidu zpravidla finišuejem toaletou a koupelnou. DŮvod je prostý – je to takový mravenčí práce, kde je sice úklid vlastně hodně snadný, ale zabere hodně času. Navíc se pracuje s čistícími prostředky, které byste jinde v místnostech použít nemohly. Nechte si to proto až na konec.

Tip – Mějte po ruce pytle

Aby vám úklid šel opravdu od ruky, měli byste mít po ruce pytle. Během úklidu totiž můžete narazit na hromadu harampádí, které byste jinak dávali stranou čili nechávali byste si je doma. Jenže pokud budete mít po ruce pytel, nelítostně je budete do něj házet. Zbavíte se tak lapačů prachu nebo všeho nepotřebného, které vám jenom zabírá místo v interiéru.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky