Jak otevřít zabouchnuté dveře
|

Jak otevřít zabouchnuté dveře

0
(0)

Stalo se vám někdy, že jste si nechtěně zavřeli dveře a nemohli jste se dostat do bytu? Pokud ano, měli byste být na tuto situaci připraveni. Každému se to může stát a výčitky v tomto případě nejsou na místě. Je potřeba to totiž včas řešit. Možností, jak otevřít zabouchnuté dveře je několik. Záležet bude na vás, jakou z nich si zvolíte. Taky musíte vědět, zda v bytě hrozí nebezpečí či nikoliv. Řeč je například o vaření nebo zapnutém plynu. V takové situaci se vám otevírá další možnost, jak tuto nepříjemnost vyřešit. Pojďme se na to společně podívat.

Jak otevřít zabouchnuté dveře

První možností je přivolat na místo zámečníka. Ten zvládne vámi zabouchnuté dveře otevřít během velice krátké doby. Výhodou v mnoha případech je také fakt, že je dokáže otevřít bez toho, aniž by poškodil zámek nebo samotné dveře. Vy tak jen zaplatíte za práci zámečníka. Musíte se však zámečníkovi prokázat občanským průkazem, aby měl jistotu, že zde opravdu bydlíte. Prokázat se můžete bud to občanským průkazem s trvalým pobytem nebo nájemní smlouvou. Na internetu vyhledávejte ověřené zámečníky, kteří mají pozitivní recenze.

Jestliže vaříte nebo provádíte jinou činnost, která by mohla být nebezpečná, spojte se s hasiči. Hasiči k takovým to případům jezdí prakticky každým dnem. Jen musíte nejprve důkladně zvážit, jestli je vaše situace opravdu v takové fázi, že si můžete dovolit zavolat hasiče. Ve chvíli, kdy se ukáže, že situace nebyla závažná, budete muset zaplatit celý výjezd a podat vysvětlení, proč jste zvolili tento postup. Jinými slovy vás hasiči mohou ke všemu nahlásit na policii. Té následně podáte vysvětlení. Za zbytečné zavolání vám hrozí i finanční postih.

Poslední možností je otevření svépomocí

Jedná-li se o starší dveře, můžete si pomoct i sami. Musíte se však smířit s tím, že dveře nedokážete otevřít bez poškození. Ušetříte tak sice za práci zámečníka, ale poté se budete muset poohlédnout po nových dveří. Kromě toho není jistota, že dveře zvládnete otevřít bez odborné pomoci. I tento krok je potřeba zvážit.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky