Victoria VR – český metaverse

5
(2)

O osudu každého metaverse bude rozhodovat hlavně to, zda si ukáže udržet své hráče. Klíčem tedy je vytvořit co nejvíce atraktivní svět se spoustou aktivit, atrakcí a vymožeností. A přesně takový svět vytváří mladý český projekt Victoria VR. Má šanci stát se největším metaverse a smést veškerou konkurenci?

Co Victoria VR nabídne?

Největší předností tohoto virtuálního světa je rozhodně to, že funguje na Unreal Engine. Díky němu vás bude obklopovat realisticky vypadající svět, detailně zpracované postavy a předměty. Unreal Engine je dnes považován za nejlepší platformu, a to z dobrých důvodů. Nabízí třeba možnost vytvořit si vlastního avatara s miliony vizuálních kombinací, aby přesně odpovídal vaší představě nebo vám samotným.

Alfou i omegou světa Victoria VR je bavit uživatele. Toho tvůrci chtějí docílit odměnami svým obyvatelům za dokončování úkolů, prozkoumávání světa a budování objektů, domů a budov. Zkrátka každý den budou v tomto virtuálním světě nové příležitosti, soutěže a eventy, ve kterých budete mít možnost získat třeba peníze ve formě stejnojmenné kryptoměny Victoria VR, tu ale rozebereme dále.

Legendární questy a úkoly

Úkoly, nebo chcete-li questy, jsou samostatnou kapitolou a originální přidanou hodnotou, která Victoria VR dává náskok oproti konkurenci. Zajímat by měli každého uživatele tohoto metaverse, neboť díky nim můžete zbohatnout. Připraveny jsou tři typy, a to týdenní, měsíční a legendární příběhové úkoly.

Týdenní úkoly budou menšího rozsahu a každý týden vyjde nový, takže si nedávejte na čas. Odměnou za plnění těchto úkolů budou vzácné NFT předměty a VR tokeny.

S měsíčními úkoly to bude ještě složitější, protože vyjdou vždy jednou do měsíce, a to v jeden náhodný den. Odměnou vám však budou epické NFT věci, odznaky a VR tokeny.

Třetím a nejnáročnějším typem úkolů jsou úkoly legendární. Navrženy jsou pro ty nejambicióznější dobrodruhy a lovce pokladů, kteří budou muset splnit úkoly s velmi vysokými požadavky pro dostání se k tomu nejcennějšímu pokladu. Počet výherců je předem omezen. Odměnou jsou legendární, tedy velmi vzácné NFT předměty, odznaky, ale hlavně také obnos VR tokenů.

Dostaňte svou značku do povědomí lidí vytvořením speciálního questu

Tvůrci hry si také připravili úkoly se zaměřením na objevování všech schopností a možností uživatelů v tomto světě a ve virtuální realitě obecně. Výjimkou nejsou ani edukativní questy, jenž vás zábavně poučí o kryptoměnách, blockchainu a jiných věcech souvisejících s krypto ekonomikou.

Navíc každý uživatel má možnost vytvořit si svůj vlastní úkol. To je dosti užitečná záležitost obzvláště pro firmy. Chcete zpropagovat svůj produkt a dostat ho k co nejvíce klientům? Místo běžné reklamy vytvořte zajímavý a poutavý quest, který si bude chtít zahrát každý a roli v něm může nějakým způsobem hrát váš produkt.

Našláplá ekonomika

Victoria VR tokeny spadají do světového standardu ERC-20 na blockhainu Ethereum a budou hlavní měnou zdejší ekonomiky. Navíc se jedná o první kryptoměnu, kterou lze v kyber prostoru těžit.

Samotné těžení může probíhat různými způsoby. Třeba plněním herních úkolů, objevováním světa a v soutěžích. Prostřednictvím VR tokenů si pak můžete pořizovat pozemky, stavební materiál, vstupenky do divadel a muzeí, všelijaké kurzy, dokumenty a umění ve formě NFT.

Vydělávat v metaverse Victoria VR může úplně každý

Hnacím motorem ekonomiky světa Victoria VR budou zejména zdroje a materiál na stavbu. S nimi se neobejdete při stavění při vytváření objektů a stavbě budov. K dispozici budete mít pět hlavních prvků, a to: dřevo, oheň, písek, železo, vodu. Tyto suroviny půjde těžit ručně nebo automaticky pomocí speciálních strojů, dolů a budov určených k těžbě. Pokud těžením nechcete ztrácet čas, můžete si je nakoupit na Marketplace od jiného uživatele. A v případě globálního nedostatku přímo z centrálního skladu.

Nakoupením surovin od ostatních uživatelů jistě nepohrdnete v případě, že potřebujete rychle postavit třeba svůj obchod. Prodejci mezi sebou budou soupeřit ve vytvoření nejlepší ceny a nabídky. Vytvoří se tak zdravé konkurenční prostředí, ve kterém si může vydělat úplně každý.

NFT ve hře však nejsou pouhé neživé objekty a věci. Některé NFT vám mohou dodávat i speciální schopnosti a dovednosti. Díky některým budete moci třeba létat, nebo vám dají super odolnost proti nepřátelům.

Kdo za projektem stojí?

Společnost Victoria VR sídlí v Praze na Václavském náměstí a společně ji založili Ondřej Dobruský a Adam Bém. Jejich cesta za pokořením světa metaverse začala před třemi lety. Práce začali ihned poté, co společně zhlédli film „Ready Player One“. Tento populární film je totiž do prostředí virtuální reality přímo zasazen a dokázal je přesvědčit, že tuto sci-fi záležitost uskuteční.

Oba společníci za sebou již měli práci v IT i dostatečné zkušenosti do začátku, takže zorientovat se na poli metaverse nebyl velký problém. I tak museli překonat spoustu překážek a z malého bytu o rozloze 20 metrů čtverečních se dostali do luxusních kanceláří v Praze.

Plány do budoucna

Největším současným plánem celého teamu je spuštění Victoria VR. Zatím se přímo do světa Victoria VR připojit nelze, ale vývojáři jeho spuštění slibují ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Avšak co nevidět, krátce po prvním čtvrtletí tohoto roku, vyjde Alfa verze projektu.

Kryptoměna Victoria VR

Díky Victoria VR tokenům můžete v tomto českém metaverse obchodovat, kupovat si nové módní doplňky a oblečení na svého avatara, nebo si za ně koupit lístky do VR kina. Hlavně si za ně můžete koupit pozemek a na něm si vytvořit svůj domov, kam se po každé úspěšné výpravě vrátíte.

Tržní kapitalizace této kryptoměny je 132 milionů dolarů a jeden VR coin v době psaní článku stojí 0.15 dolarů. Nutno dodat, že tato nízká cena po spuštění projektu dál poroste, a proto si myslíme, že právě nyní je vhodná investice.

Kde kryptoměnu koupit?

Victoria VR je k dispozici například na burze KuCoin, Gate.io, Uniswap a Orion protocol. Pořídit si ji lze přímo za FIAT měnu.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 2

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky