The Sandbox virtual world

The Sandbox

0
(0)

Sandbox patří k těm virtuálním světům, ve kterých si své herní zážitky můžete zpeněžit. Chcete směňovat své NFT, podnikat nebo si jen vybudovat vilu na svém pozemku? Svět Sandbox je tady pro vás. Všechny transakce se zaznamenávají na blockchain Etherea, tudíž nemusíte mít starost, že o své virtuální bohatství přijdete.

Jak The Sandbox funguje?

Tento metaverse stejně jako jiné virtuální světy funguje na bázi kryptoměny. Zde se užívá kryptoměny SAND, což je ERC – 20 token. Díky tomuto tokenu můžete ve hře obchodovat, hrát hry, nakupovat vybavení a vylepšovat si své obydlí i svého avatara.

Celá platforma je postavena ze tří hlavních pilířů. Díky nim bude mít každý uživatel možnost tvořit virtuální hodnoty, a ty následně na svobodném trhu zpeněžovat.

Prvním z těchto pilířů je VoxEdit. Pro používání jednoduchý, a přitom velmi výkonný 3D modelovací program pro PC/MAC. Umožňuje uživatelům vytvářet a animovat 3D objekty, jako jsou avataři, zvířata, vozidla, rostliny, nástroje a jiné předměty.

Ve VoxEditu můžete tvořit a upravovat objekty pomocí „Voxelů“. Voxely jsou čtvercové 3D pixely, které se podobají stavebním blokům. Jakmile objekty zhotovíte, lze je exportovat z VoxEditu přímo na Marketplace neboli tržiště tohoto kybernetického světa. Tam je můžete prodat jako svůj majetek ve formě NFT.

V tomto modelovacím programu můžete také vyšperkovat svého avatara. Měnit jeho podobu, barvu a styl oblečení je pouhá maličkost. Když budete moc šikovní, můžete si na tvorbu avatarů založit i živnost a vámi vytvořené avatary prodávat ostatním.

Proto je nedílnou součástí světa The Sanbox i Marketplace. Všem uživatelům umožňuje nahrávat, publikovat a prodávat své NFT výtvory vytvořené v prostředí VoxEdit. Nejprve je váš výtvor nahrán do sítě IPFS, a poté registrován na blockchain, aby se prokázalo vaše vlastnictví. Jakmile je tato podmínka splněna, výtvor se stává aktivem. Jakýkoliv potenciální zákazník si jej pak může od vás za kryptoměnu SAND koupit.

Poslední z těchto tří hlavních součástí je Sandbox Game Maker. Umožňuje každému vytvořit zcela zdarma 3D hry. A to nemusíte umět žádné kódování. Vytváření her je v tomto prostředí intuitivní a velmi jednoduché.

Díky těmto třem systémům si zde můžete koupit svůj pozemek a na něm hospodařit dle uvážení. Za pomocí VoxEditu si na něm postavíte dům a pomocí Game Makeru si na svém pozemku vytvoříte hru. A nakonec vše zpeněžíte na Marketplace.

A chcete opravdu vámi vytvořený dům/objekt prodat? Nebylo by lepší ho pronajímat jiným uživatelům a vytvořit si tak pasivní příjem ze světa metaverse? Volba je jen na vás. Při stavbě vám mohou pomoci i ostatní hráči a s přáteli si tak můžete vytvořit společný projekt, na kterém budete pracovat společnými silami.

Připojit se k tomuto světu lze ze všech mobilních zařízení se systémy Android i iOS a počítačů s operačním systémem Windows i MAC.

Kdo za projektem stojí?

Zakladatelé a současní majitelé společnosti Pixowl jsou Arthur Madrid, který je generální ředitel společnosti a Sébastien Borget, jenž je provozní ředitel. Kariéra Arthura začala už v roce 2000, kdy založil společnost One Click Media, softwarovou společnost zabývající se distribucí videoobsahu. Dále se podílel na mnoha IT projektech, až nakonec zakotvil u založení společnosti Pixowl, kde je doteď.

Sébastien Borget má dlouholeté zkušenosti se softwarovými startupy pro mobilní zařízení. I díky zkušenostem z této branže se dostal ke společnosti Pixowl, která původně je startup pouze pro mobilní zařízení.

The Sandbox se nejprve proslavil díky svým herním titulům na mobil, které se staly velmi populárními. Úplně první verze vznikla v roce 2012 a nesla stejný název: The Sandbox. Jako hráči jste v ní mohli přetvářet krajinu, ovládat živly a vytvářet zcela nová netradiční prostředí. Účelem bylo plnit různé logické úkoly právě díky těmto možnostem. Dále, v roce 2016 vzniklo The Sandbox Evolution, což bylo pokračování původní hry.

Teprve až v roce 2018 se zakladatelé Pixowl rozhodli, že tento úspěšný herní obsah přebalí do blockchainové podoby.

Jaké jsou plány do budoucna?

V plánu jsou další systémy a mechanismy, které posílí uživatelskou tvorbu obsahu. Team vývojářů chce přinést hlavně nové možnosti monetizace vytvořeného obsahu uživateli. Postupně chtějí svou moc od projektu dát do rukou hráčů, umělců a kryptonadšenců světa The Sandbox.

Jaké kryptoměny a NFT se zde používají?

Hlavní kryptoměnou je SAND token. Je to ERC-20 token používaný v rámci této platformy hlavně jako základ pro všechny transakce a interakce v ekosystému.

NFT si můžete koupit, ale také vytvořit.

Za SAND je možné koupit NFT LANDy, což jsou vlastně ERC-721 tokeny představující herní prostory ve virtuálním světě. Po získání LANDu na něm mohou tvůrci vydat hry a platit vám SANDem za jejich pronájem. Nákup LANDu je proto dobrou strategií pro získání pasivního příjmu z metaverse The Sandbox.

Pokud ve VoxEditu vytvoříte jakýkoliv objekt, tak jste v podstatě vytvořili NFT. Tyto objekty/NFT jsou implementovány jako ERC-1155 tokeny s názvem ASSET a mohou být používány ve všech hrách vytvořených na této platformě.

Kde je možné koupit SAND?

Koupit jej lze na krypto burzách nebo krypto směnárnách. Třeba Binance nabízí SAND. Nákup lze provést jak za fiat měnu jako Euro nebo Dolar, tak i například za Bitcoin i Ethereum.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky