Jak rychle rostou vlasy

Jak rychle rostou vlasy a jak jejich růst urychlit

3
(1)

Vlasy jsou součástí našeho těla. Především ženy si na vlasy potrpí. Jsou jakýmsi klenotem, který jim dodává na atraktivitě. Pomocí vlasů si mohou ženy dělat různé účesy, barvit si je, popřípadě zkracovat. 

Věděli jste, že dospělý člověk má na hlavě přibližně 85 až 100 tisíc vlasů?

Pochopitelně se hodnoty odlišují. Jinými slovy to může být i méně nebo naopak více. Každý člověk je originálním stvořením. S největší pravděpodobností vás bude mimo jiné i zajímat, jak rychle rostou vlasy. Tento údaj se vám může hodit v případě, že chcete svůj růst podpořit. I tohoto procesu se budou více účastnit ženy.

Jak rychle rostou vlasy a jak podpořit celkový růst?

Odborníci se zaměřovali na to, jak rychle rostou vlasy. Je nutné počítat s jistou rezervou. Rovněž to bude jiné u každého jedince. Závisí na tom, zda se daná osoba soustředí na přípravky, které podporují růst vlasů či nikoliv. Kromě přípravků existují i další způsoby, jak podpořit své vlasy, aby rychleji rostly. Za jeden kalendářní měsíc mohou vlasy vyrůst o 1 až 1,75 cm. Za rok je to tedy přibližně 12 až 17,5 cm. Jedná se o relativně vysoké číslo za krátký čas. Jestliže tedy ženy vyčkají rok, mohou se těšit na to, že jim vlasy vyrostou o dalších 12 cm.

Nyní přejdeme k tomu, jak podpořit růst vlasů. Tyto tipy by mohly zajímat zejména ženy. Prvním tipem pro rychlejší růst vlasů jsou masky. Své vlasy musíte zkrátka ošetřovat a pečovat o ně. K tomu vám pomohou vlasové masky. Omezíte tím lámavost a třepení. Je potřeba to s vlasovou maskou nepřehánět. Jak se říká, všeho moc škodí. Máte doma nekvalitní a staré hřebeny nebo kartáče? Svým vlasům škodíte. Zaměřte se na kvalitní produkty. Ty bývají k vaším vlasům jemné a šetrné. Právě tuto péči vaše vlasy potřebují.

Jak podpořit dále růst vlasů?

Snažíte se mokré vlasy rozčesávat? Dopouštíte se chyby. Mokré vlasy jsou citlivější a vyžadují tak klid. Zaměřte se na základní péči, kterou můžete mokrým vlasům dopřát a následně vyčkejte na to, až uschnou. Dále si pro své vlasy pořiďte speciální a zároveň kvalitní přípravky. I ty vám s růstem vlasů pomohou. V neposlední řadě se zaměřte na svou stravu. Ta by měla obsahovat zejména zinek, hořčík, želeno, kvalitní bílkoviny a vitamíny. U vitamínů se soustřeďte na vitamín A, B a C.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak si šetrně natočit vlasy bez kulmy a žehličky
7 tipů, jak na vypadávání vlasů

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky