Bolení bříška u miminek

Co pomáhá na bolení bříška u miminek?

4
(1)

Bolení bříška u miminek neboli koliky, trápí většinu miminek. Je to náhlá bolest, která se u novorozenců může objevit již od prvního týdne života a vymizí zpravidla okolo 5.-6. měsíce.

Čím je bolest kojenecká kolika způsobena? Takzvaná kojenecká kolika je způsobena hlavně špatnou volbou kojeneckých lahví, přejídáním, spolknutím většího množství vzduchu nebo stravou kojící matky. Ne však u všech miminek se dá kolikám předcházet, ve většině případů ale ano. Zde je pár tipů, které usnadní život jak rodičům, tak novorozencům. Co tedy zaručeně pomáhá na bolení bříška u miminek?

Na bolení bříška u miminek pomáhají kapky

Jednou z nejjistějších věcí, které pomáhají při bolení bříška u miminek, jsou kapky. Dávají se zpravidla před jídlem a zabírat by měly ihned. Pokud kojíte, díky kapičkám si navíc můžete dopřávat některá jídla, která vašemu miminku způsobovala bolesti, na dítě by to při použití kapek nemělo mít vliv.

Nejčastěji se používají kapky Espumisan nebo Sab Simplex. Vždy se ale poraďte se svým pediatrem či lékárníkem, a pečlivě si přečtěte příbalovou informaci.

Pomáhají také cviky

Bolest bříška u novorozenců způsobuje také to, že nemají žádný pohyb. Na střeva tak nepůsobí žádný tlak, plyny se neuvolňují a miminko bříško bolí. Existuje však snadný cvik, kterými miminku ulevíte.

Stačí miminko položit na záda, chytit za kotníky, nožičky nejdříve narovnat, poté je skrčit tak, aby se kolena přitiskly k hrudníku. Pomalé pohyby opakujte, dokud se miminko neuklidní. Můžete praktikovat i preventivně.

Vynechání potravin způsobující bolesti

Dalším způsobem je předcházet bolestem vynecháním potravin, které je mohou způsobovat. Pokud kojíte, musíte ze svého jídelníčku vynechat například: luštěniny, zelí, švestky, čočku a další nadýmavé potraviny.

Pokud je vaše dítě na umělém mléku, pak zkuste jinou značku. Hledejte, dokud nenajdete tu správnou, která bude vyhovovat vašemu miminku. Vyplatí se projít si diskuze na internetu, ve kterých jiné maminky popisují své zkušenosti a dávají tipy ostatním maminkám.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se starat o dětskou pokožku?
Kdy dětem začít čistit zuby?

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky