Co všechno mohou jíst kočky

Co všechno mohou jíst kočky

3.5
(2)

Pořizujete si kočku, ale nevíte, jaká strava je pro tohoto domácího mazlíčka vhodná? Jestliže nemáte žádné zkušeností s domácími mazlíčky, je dobré se v první řadě zaměřit na kočičí jídelníček. Jedině tak budete mít jistotu, že své kočce dopřáváte jen nejlepší stravu. V opačném případě by mohla mít vaše kočka problémy s orgány. Rozhodně tedy své kočce nedávejte potravu, kterou nesmí. Prozradíme vám, na jakou potravu se zaměřit, aby vaše kočka byla naprosto spokojená. Pojďme se na to společně podívat.

Co mohou jíst kočky?

Pokud plánujete dopřávat své kočce domácí stravu, zaměřte se například na maso, které je ovšem bez kostí. Dále musí být maso nakrájené na malé kousky. Kočka si s menšími kousky lépe pohraje. Kromě toho jsou pro ní snáz stravitelné. V žádném případě kočce nedopřávejte velké porce. Menší porce masa bohatě stačí. Je dobré k masu přidat i trochu zeleninu. U koček se více zaměřte na ryby. Mezi oblíbené ryby koček patří například tuňák, makrela nebo sardinky. Smažená nebo sýrová masa kočce nepodávejte.

U koček se za potravu považuje i mléko. Rozhodně tedy není dobré považovat mléko za pití.K tomu slouží čistá voda. U mléka se soustřeďte na to, aby bylo určeno pro kočky. Jinými slovy nepodávejte kravské mléko. To kočkám naopak škodí. Kočky potřebují mimo jiné i rostlinnou stravu. Z té se poohlížejte po petrželi, tymiánu nebo trávní směsi pro kočky. Na jakou potravu se u koček můžete ještě zaměřit? Teď je potřeba opustit domácí stravu a zaměřit se na tu, kterou koupíte v obchodech.

Strava ze supermarketů

Pro kočky dnes existuje celá řada granulí a konzerv. Konzervy jsou ve směs kvalitní. I přes to je dobré vědět, jaké konzervy svým kočkám kupujete. Zkuste se tedy zaměřit na takové konzervy, které patří alespoň do střední až vyšší třídy, co se týče kvality. Podobně jsou na tom i granule. U méně kvalitních granulí se vám může stát, že je vaše kočka nebude jíst.

5 důvodů proč pořídit domácího mazlíčka
Leonberger – méně známé psí plemeno, které si zamilujete
Jak se vyhnout klíšťatům

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3.5 / 5. Počet hlasujících: 2

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky