Věrnostní program - kde se členství opravdu vyplatí?

Věrnostní program – kde se členství opravdu vyplatí?

3.5
(2)

V dnešní době, kdy jsou slevy a akce velice populární, nabízí spousta obchodů a e-shopů slevy, různé akce a další výhody pro registrované uživatele věrnostního programu. Ne vždy se však členství ve věrnostním klubu vyplatí. Leckdy se totiž může stát, že vaší jedinou odměnou za členství je kartička, kterou nosíte dlouhá léta zapadlou v peněžence. Podívejte se na 5 tipů, jaký věrnostní program se určitě vyplatí.

H&M

H&M je velice oblíbený obchod s oblečením. Ve své nabídce mají jak oblečení pro volný čas, tak i business a business casual kolekce. Mnoho jejich zákazníků služby věrnostního klubu nevyužívají. To je ale chyba. H&M nabízí svým členům totiž slevy, a to často v řádech desítkách procent, což se může rovnat i několika stokorunám v poměru k celkové částce. Další členskou výhodou je možnost vrácení zboží do 100 dnů od nákupu. To se vyplatí hlavně dnes, kdy je nakupování přes e-shopy v rozkvětu. Čas od času nabídne H&M také dopravu zdarma pro své členy.

Za zmínku stojí rozhodně i bodový systém. Nákupy v H&M totiž získáváte body, které lze dále vyměnit za slevové kupony. Počet bodů potom také stanovuje vaši pozici člena. Čím více bodů, tím lepší pozice člena, což znamená ještě více výhod. Body navíc můžete získat i za produkty vyrobené z recyklovaného materiálu.

Oproti jiným prodejcům nabízí H&M také slevy na jiné výrobky, které nejsou součástí jejich sortimentu. Například zde můžete narazit na slevu 20 % na produkty Philips nebo 15 % na produkty Frutisimo.

DATART VIP

Obchod s elektrem DATART umožňuje registraci všem uživatelům. Jednou za čas mezi registrované uživatele rozdává tzv. VIP členství. Díky VIP členství se běžně registrovanému uživateli odemkne možnost využívat VIP slev. VIP slevy jsou procentuálně poměrně různé, nicméně na vybrané produkty lze takto získat slevu i v řádech desítek procent.

Oproti jiným e-shopům s elektronikou jsou tyto slevy poměrně nadstandardní. Např. e-shopy Alza.cz a TS bohemia nabízí slevy členům často pouze v řádech několika desítek korun, což v případě elektroniky za tisíce není prakticky ani znát. Nevýhodou DATARTu VIP však je, že tyto slevy nejsou automaticky poskytovány všem registrovaným.

DM Active Beauty

DM Active Beauty je věrnostní program pro registrované členy drogerie DM. Drogerie DM je oblíbená nejen kvůli produktům své značky, které se pyšní skvělým poměrem cena/výkon. Populární je však také pro svůj široký sortiment a rovněž i právě pro svůj věrnostní program. Věrnostní program Active Beauty je postaven na principu sbírání bodů. Body sbíráte za jednotlivé nákupy. Za konkrétní produkty označené speciálním symbolem můžete získat body navíc. K dalším výhodným bodům se můžete dostat díky kuponům, které jsou členům zasílány poštou nebo je lze získat na internetových stránkách DM. Tyto kupony umožňují získat body navíc za konkrétní produkty. Takto nasbírané body lze potom směnit za slevy na celý nákup.

Dráčik

Dalším výhodným členstvím je členství v klubu Dráčik. Toto hračkářství totiž nabízí svým členům tzv. pohádkové ceny. Ty se oproti běžným cenám mohou lišit dokonce i o několik stovek. Velice atraktivní je, že pohádkovými cenami je označeno velké množství sortimentu. Za výhodnou cenu tak může nakoupit prakticky každý. Pokud máte ve svém okolí nějaké ratolesti a návštěva hračkářství vás minimálně čas od času nemine, rozhodně si tuto věrnostní kartičku pořiďte, protože díky ní opravdu ušetříte.

TESCO Club card

TESCO Club card je velmi dobře známý věrnostní program obchodní sítě TESCO. TESCO Club card nabízí značné množství výhod. Nejoblíbenější jsou bezesporu odměny za věrnost. Mezi tyto se řadí např. slevy na celý nákup či výhodné ceny oblíbených produktů. Výše a atraktivita slev se odvíjí podle vašich nákupů v TESCO. Samozřejmě čím více zde utratíte, tím jsou slevy hodnotnější. Tento věrnostní program je tedy vhodný zejména pro pravidelné návštěvníky této obchodní sítě. Občasné zákazníky slevy v hodnotě pár korun často moc neuchvátí. Dále TESCO Club card také nabízí výhodnější ceny pro určité produkty.

Mnoho prodejců si svých zákazníků cení, a proto jim nabízí možnost stát se jejich věrným zákazníkem, s čímž často pojí určité výhody. Ne vždy jsou tyto výhody v praxi užitečné. V tomto článku jsme si ukázali výběr pěti obchodů, kde se členství v jejich věrnostních programech rozhodně vyplatí. Ušetřete také a díky registraci využívejte výhod, které tyto obchody nabízí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak ušetřit a vytvořit si finanční rezervu
Jak si přivydělat v pohodlí domova

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3.5 / 5. Počet hlasujících: 2

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky