Proč nám píská v uších

Proč nám píská v uších? Příčiny pískání v uších

0
(0)

Člověk se může setkat během svého života se zvuky, které slyší jen on sám. Jedná se především o pískání v uších. Tohoto nepříjemného zvuku by se chtěl každý člověk co nejrychleji zbavit. Kromě pískání se můžete setkat také ještě s praskáním či hučením, popřípadě šuměním. Nejčastěji se však lidé setkávají s nepříjemným pískáním. Toto pískání slyší a vnímá jen osoba, u které se tento problém vyskytuje. Proč tomu tak je a dá se s tím nějakým způsobem bojovat? V následujících odstavcích vám problém popíšeme detailněji.

Pískání v uších

Pískání v uších se dá označit za syndrom tinnitus. Setkat se s tímto syndromem mohou lidé v jakémkoliv věku. Tinnitus se projevuje pískáním, jak již bylo sděleno v předchozím odstavci. Čas od času se zvuky mohou lišit. Od zvonění, přes hučení až po praskání. Mnoho pacientů se domnívá, že se jedná o onemocnění, které je v úzkém kontaktu s ušima. Můžeme vás však uklidnit, protože tomu tak není. Příčin existuje více. Tou nejčastější jsou ušní záněty nebo stáří. Starší lidé pociťují pískání mnohem častěji. Je to pochopitelné, vzhledem k tomu, že se ve stáří objevují i jiné nemoci nebo syndromy.

Pískání v uších mohou zaznamenat i pacienti, kteří měli úraz hlavy nebo krku. V neposlední řadě i lidé, jež trpí vysokým tlakem. Je dobré vědět, že i stres či deprese mají na pískání v uších negativní vliv. Tinnitus se objevil minimálně jednou u většiny populace. Počet pacientů trpící tímto syndromem se tak neustále mění. Jak již bylo naznačováno v předchozích odstavcích, problém se může vyskytovat jak u starších, tak mladších lidí. Syndrom se dále dělí na akutní a chronický. Jak tento problém léčit a existuje vůbec nějaké řešení, které by pomohlo k tomu, aby se již pískání už neobjevovalo?

Léčba pískání v uších

Ať už budete v uších slyšet jakékoliv zvuky, je to vždy důvod k tomu, zajít si k lékaři ORL. Ten se na tyto problémy specializuje. Zkuste mu popsat v krátkosti svůj život za poslední dobu. Pomocí toho se dá přijít na to, co zvukům mohlo předcházet. Pokud bude léčba zahájená včas, vyhnete se chronickému typu tohoto syndromu. Léčba je vždy individuální a záleží na tom, co syndromu předcházelo, jaký typ syndromu máte a věk pacienta. Nemusíte mít ovšem strach z toho, že by se onemocnění nedalo léčit.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky