pleťové masky

Pleťové masky z ingrediencí, které najdete i u sebe doma

0
(0)

Máte pocit, že pleťové masky z drogerií nejsou příliš citlivé a místo krásy vám přinášejí jen zarudnutí a problémy s pokožkou? Nesvěřujte svůj obličej chemickým látkám a raději využijte zdravé suroviny, které máte doma. Díky nim bude vaše pleť svěží, čistá a rozzářená. Třeba některou z nich najdete i ve své lednici. 

Avokádo pro suchou pleť

Avokádo sice není nejlevnější surovinou, ale zase není tak finančně náročné, jako pleťové masky z drogerie. Navíc máte jistotu, že bude zcela přírodní. Jakmile ho pořídíte, nechte ho v lednici nebo na vzduchu trochu zhnědnout. 

Zelené avokádo totiž ještě není zcela zralé a špatně by se rozmačkávalo. Až změní barvu, vyloupněte pecku, rozmačkejte jej a potřete s ním suchou pleť. Nenechte jej působit kolem deseti minut, a poté opláchněte teplou vodou. Díky tomu bude vaše pokožka jemná a hladká. 

Salátová okurka pro hydrataci

Naopak salátová okurka je jednou z nejlevnějších kusů zeleniny, které můžete v obchodě sehnat. Lépe ovšem uděláte, pokud použijete okurku ze zahrady, která má více prospěšných látek. Stačí ji nastrouhat a nechat působit na obličeji. Jakmile ji sundáte, všimněte si, že je kůže více hydratovaná a svěží. 

Bílý jogurt pečuje o starší pleť

Možná ve vaší lednici leží jogurt bez příchutě a nemáte na něj chuť. V takovém případě můžete jeho účinky použít právě pro svou pleť. Když jej namažete na pokožku a necháte působit, jako první vás překvapí příjemný chladivý účinek, který může pomoci zamaskovat kruhy pod očima. Při pravidelném užívání také pečuje o pružnost pokožky, která pak nebude mít tolik vrásek nebo stařeckých skvrn. 

Med pro smíšenou pleť

Pro odvážnější je tady med, který sice lepí a bude se velmi těžko umývat, ale zároveň má ideální vlastnosti pro smíšenou pleť. Jeho složení totiž pomáhá normalizovat tvorbu mazu a díky tomu se vaše pokožka nebude loupat a nestane se ani příliš mastnou. 

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky