Jak sledovat balíky

Jak sledovat balík

4.6
(5)

Objednali jste si z e-shopu zboží, přišlo vám číslo balíku a chcete vědět, jestli je balíček už na cestě k vám?
Ukážeme vám, jak sledovat balík České pošty, kurýrních služeb a výdejních míst. U většiny pak v detailu můžete změnit adresu nebo datum doručení.

Česká pošta

Česká pošta nabízí velké množství různých typů balíků a kromě obyčejného dopisu je možné většinu sledovat.
Při podání zásilky se liší jen službami, které Česká pošta poskytuje. Např. zaslání sms nebo e-mailu adresátovi o převzetí zásilky od e-shopu nebo informací o doručování či přeprava cenností nebo dokumentů.

Jak sledovat?

Odkazem Sledování zásilek otevřete stránky České pošty a zadejte číslo, které jste obdrželi od odesílatele nebo které máte na podacím lístku, pokud jste zásilku odesílali sami. Číslo zásilky má formát dvě písmena, deset číslic a jedno písmeno na konci – např. DR1234567890E. V tomto případě se podle počátečních písmen DR jedná o Balík Do ruky.

V současné době jsou nejpoužívanější tyto čtyři typy balíků

Doporučený balíček je cenově nejvýhodnější na poslání věcí, které nevlezou do obálky a nemají vysokou hodnotu. Za balíček odpovídá Česká pošta do výše 1.080 Kč. 
Balík do Balíkovny je balík, který si osobně vyzvednete na České poště na tomu určeném speciálním výdejním místě. Jedná se o cenově nejvýhodnější balík s rozměrem do 70 cm.
Balík Na poštu je ideální pro všechny, kteří nejsou přes den doma a zásilka je bez doručování uložena na poště, kterou si při objednání vyberete. Výhodou balíku Na poštu je, že je levnější, protože Česká pošta se jej nesnaží doručit na vaši adresu.
Balík Do ruky je momentálně nejpoužívanější služba České pošty. Doručení je většinou do druhého pracovního dne na jakoukoliv adresu v České republice.

Česká pošta nabízí i další typy balíků a zásilek určené pro speciální účely.

Cenné psaní – speciální igelitová obálka o velikosti cca A4, ve které je možné posílat cennosti až do hodnoty 1 milion korun. Výhodou cenného psaní je nízká cena začínající již na 50 Kč.
Cenný balík je pak na všechno, co nevleze do cenného psaní a má hodnotu do 1 milionu korun.
EMS – EXPRESS MAIL SERVICE pro rychlou přepravu dokumentů a zboží po celém území České republiky do druhého dne do 14 hodin v pracovní dny i v sobotu.

Kurýrní služby

Ve stále větší oblibě jsou v České republice kurýrní služby. Jsou rychlé a pokud není sezóna (typicky před Vánocemi), jsou schopné doručit zásilku do druhého pracovního dne. 

Sledování zásilek je jednoduché. Každá kurýrní společnost vám po převzetí balíku u odesílatele zašle SMS nebo e-mail, ve kterém je uveden název přepravní společnosti a číslo balíku. Některé kurýrní společnosti zasílají v den doručení i informaci o přibližném času doručení, např. vaši zásilku doručíme v čase 11:30-14:30.

Jak sledovat?

Po kliknutí na odkaz se vám otevře stránka s políčkem pro vepsání čísla zásilky

PPL

Sledovat balík PPL

DPD (Geis)

Sledovat balík DPD

DHL

Sledovat balík DHL

WE|DO

Sledovat balík WEDO

GLS

Sledování balíku GLS

UPS

Sledování balíku UPS

Výdejní místa

V posledních letech získala díky své příznivé ceně na popularitě různá výdejní místa. Nejznámější jsou sítě výdejních míst Zásilkovna a Uloženka.
Díky spoluprací těchto společností s různými obchody tak můžete vyzvednout svůj balík v drogerii, chovatelských potřebách nebo dokonce v restauraci.
Stejně jako v předchozích případech vám přepravní společnost po převzetí balíku u odesílatele zašle SMS nebo e-mail, ve kterém je uvedeno číslo balíku, které stačí vepsat do políčka pro sledování zásilky.

Jak sledovat?

Po kliknutí na odkaz se vám otevře stránka s políčkem pro vepsání čísla zásilky

Zásilkovna

Sledování balíku Zásilkovna

Uloženka

Sledování balíku Uloženka

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak vyrobit obálku z papíru
Jak a kde si půjčit peníze

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4.6 / 5. Počet hlasujících: 5

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky