přivýdělek na mateřské

Jak si přivydělat na mateřské?

3.5
(4)

I když se neustále řeší přidání na rodičovském příspěvku, mnohým maminkám tyto finance jednoduše nestačí. Nemůžeme se divit, protože mimo to, že maminky musí zajistit pleny, výživu a mnohdy i léky či jiné potřeby pro miminko, musí také platit výdaje spojené s bydlením nebo platí jiné splátky. Naštěstí je přivýdělek na mateřské možný. A jak si na mateřské přivydělat?

Další těžkou situací jsou maminky samoživitelky, i když dostanou příspěvek, stále to ale není nic jednoduchého a extra pomocného. Naštěstí je k nim také Česká republika více méně benevolentní k přivýdělku na mateřské, ale je třeba dbát na čas, který stráví dítě v jeslích či ve školce, pokud mateřskou stále pobíráte.  

Mám mateřskou, jak dlouho může být dítě ve školce

Rodič, který pobírá rodičovský příspěvek a chce své dítě umístit do školky, musí splnit určité podmínky. První podmínkou je celodenní péče o dítě. Zde existuje výjimka, která určuje, že dítě může v jeslích či ve školce strávit pouze čtyři hodiny denně. To stejné platí i u předškolního dítěte, které nesmí strávit ve školce více než čtyři hodiny denně.   

Práce při mateřské

Potřebujete-li si přivydělat pár peněz navíc nebo dokonce několik tisíc navíc, můžete mít dvě možnosti. Můžete pracovat z domova nebo také dojíždět za prací. Druhý výdělek je o něco složitější, protože musíte zajistit péči o dítě. K tomuto vám jistě může posloužit rodinný člen – babička, kamarádka či můžete dítě umístit do jeslí nebo školky. Můžete také využít paní na hlídání, ale zde je potřeba si spočítat, zda se taková paní finančně vyplatí. Rádi bychom ještě jednou upozornili, že je potřeba si hlídat čas, pokud bude dítě umístěno do školky či jeslí.   

Přivýdělek na mateřské – online asistentka

Z domova můžete pracovat jako online asistentka pro různé firmy. Někdy tato pozice bude vyžadovat pouze brigádnickou smlouvu, jindy zase bude vyžadovat živnostenský list. Nemusíte se ale ničeho bát. Pokud budete pobírat rodičovský příspěvek a otevřete si živnost, budete osvobozeni od placení minimálních záloh na zdravotním a sociálním pojištění.

A dokonce daně budou pro vás nulové. A o příspěvek v mateřství rozhodné nepřijdete. K tomuto budete potřebovat telefon, počítač a připojení k internetu, to je vše, co by vaše pozice měla vyžadovat.   

Copywriterka

Rádi píšete a máte pro psaní cit a vlohy? Vyzkoušejte psaní všeho druhu. To znamená tvoření popisků k produktům, články, ale i jiné texty pro magazíny a eshopy. Takovou práci si můžete shánět sami. Tvořte smysluplný obsah a zabývejte se pouze tématy, která jsou vám blízká.

Pokud jste žena a jsou vám cizí motory aut, nepiště o nich. Je vám blízké téma zdraví či mateřství a máte o nich co říct? Vrhněte se na tuto pozici. Možná se jednou tato pozice stane vaší budoucí prací, při které si můžete vydělat pěkné peníze. 

Šikovné ruce

Pokud jste kreativní duše, která má i šikovné ruce, vyzkoušejte pečení dortů, cukroví na Vánoce nebo na svatbu. Začít můžete u rodiny či přátel. Nebo také můžete nejdříve sdílet fotografie svých pekařských výrobků na sociálních sítích. A pokud budete opravdu dobří, věřte, že se tato práce uchytí. Jestliže vám nevadí pohyb, vyzkoušejte i roznos letáků, který můžete praktikovat i s dětským kočárkem.

Nezapomínejte, že by se nemělo nic přehánět, protože pokud vás práce bude stresovat, ovlivní to psychiku i vašeho dítěte. Jestliže to není opravdu nutné, zůstaňte se svým dítětem doma. Děti rostou závratnou rychlostí, užívejte si jich dokud to jde. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak ušetřit a vytvořit si finanční rezervu
Jak si přivydělat v pohodlí domov

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3.5 / 5. Počet hlasujících: 4

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky