Tipy jak rychle a lépe usnout

Tipy jak rychle a lépe usnout

0
(0)

Každý občas zažije noc, kdy se mu nedaří usnout. Minuty a hodiny vám tak doslova ubíhají před očima a vy s tím nemůžete vůbec nic dělat. Ať se snažíte jakkoliv, nedaří se vám zkrátka usnout. Nehledejte příčinu, protože těch může být mnoho.

Od stresu, přes problémy až po pocit úzkostí. Je potřeba se zaměřit na to, jak rychle usnout. Zvlášť v noc, kdy následující den vstáváte do práce. V takovém případě by s největší pravděpodobností každý ocenil alespoň nějaký ten spánek. Poradíme vám, jaké metody vám pomohou k tomu, aby se vám lépe spalo.

Jak rychle usnout?

Budete-li se zabývat rychlým usnutím, zjistíte, že všude se píše o metodě 4-7-8. Tato metoda skutečně pomáhá. Jen je potřeba ji provádět důkladně. Je založená na uvědomělém dýchání.Toto dýchání musí být prováděno přesně podle metody. Jestliže se dostanete z předepsaného rytmu, nepodaří se vám rychleji usnout.

V čem metoda spočívá? Nejprve si opřete svůj jazyk o horní patro. Následující postup zní tak, že byste se po dobu 4 vteřin měli nadechnout nosem a poté 7 vteřin zadržet dech. Na závěr přichází 8 vteřinové pomalý výdech ústy.

Jestliže nemůžete usnout, příčinou mohou být i rušivé elementy v ložnici. Mezi tyto elementy nejčastěji patří elektronika. Lidé často v ložnici využívají televize, mobilní zařízení nebo tablety. Zkuste se těchto zařízení vzdát a odnést je do vedlejší místnosti. Pochopitelně kromě televize. Tu vypněte.

Je důležité si umět nastavit v ložnici i teplotu. Ložnice by měla být nejchladnější místnosti vůbec. Teplota by zde neměla přesahovat hranici 20 stupňů celsia. Nemáte závěsy ani žaluzie? Tyto věci jsou velice podstatné, co se týče rychlého usínání. V místnosti by měla být úplná tma. Tento fakt odzkoušelo několik lidí a zjistilo se, že úplná tma vede k rychlejšímu usínání.

Co vám může pomoct v rychlejším usínání?

Odzkoušenou metodou je i uklidňující hudba. Zkuste si tuto hudbu pustit alespoň na pár minut. Tyto uklidňující hudby jsou vytvořeny tak, aby pomohli člověku snáz usnout. Na každého člověka platí jiná metoda. Proč ovšem nevyzkoušet uklidňující hudbu? Stačí si tuto hudbu pustit z rádia, jež dnes pořídíte za pár korun. Mobilní telefon není vzhledem k displeji vhodné zařízení na poslech uklidňující hudby

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc smajlíků, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.